HJÄLP om körkort!

paerre

Ny medlem
Gick med
11 May 2005
Ort
stockholm
Hoj
dt 125r
hej jag hålller på att ta a1 kortet genom trafikskolan och tusenlapparna rinneriväg på dyra körlektioner... så läser jag om alla som tar kortet för 2-4000 och undrar hur fasiken det går till? att ta genom trafikskolan värkar så onödiga bortkastade pengar. :confused: men hur ska man annars kunna klara uppköret? :va
 
Övningsköra privat is the shit!
Kan väl tyckas att det är bortkastade pengar, men man lär sig nog mer vad som verkligen är rätt i trafikskolan. En mixning av privat och i körskola är nog det bästa.
 
Tjet skrev:
Övningsköra privat is the shit!
Kan väl tyckas att det är bortkastade pengar, men man lär sig nog mer vad som verkligen är rätt i trafikskolan. En mixning av privat och i körskola är nog det bästa.

Nej det är inte det bästa!!!! :kocko :mad:

TEH HETERE!!!!! :4skrika
 
Vad som man lär sig mest "rätt" på beror helt och hållet på vad för handledare man har när man kör privat eller i trafikskola.
 
Nyheter
Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Bridgestone lanserar nytt sportdäck

Bridgestone har presenterat...

Ny Suzuki-importör

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

Suzuki byter importör!

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

MotoGP-säsongen avslutas i stor stil

Den traditionella finalbild...

Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024

Är din KTM bland dem som sk...

Back
Top