Hitta på nåt i vinterkylan?

  • Thread starter Thread starter -Freddy-
  • Start date Start date

-Freddy-

Guest
Nu är väl inte alla här utan jobb med för mycket fritid, men jag är då sugen på att hitta på nåt i veckan eller kanske till helgen!

Förslagsvis:

*Bowling, man kan slå strajkar med högern och äta chokladbollar med vänstern!

*Stjärtlappsåkning alt. skranåkning i Bräntbergbacken, finns plats för korvgrillning osså kan man ha termos med varm och go chocklad eller varför inte nåt annat roligt att dricka?

*Filmkväll på klubben, typ Karatekid 1-3 eller nån annan godtycklig nostalgisk och lite lagom töntig trilogi? plus massa chirre och cola!

*Valfri aktivitet, fyll på förslag och ideér

:D
 
Är upptagen onsdag och fredag, annars hänger jag med om det blir någon rolig aktivitet.
 
Olla en lyktstolpe i -20 grader och försök andas lös den, alt be en polare blåsa så den lossnar...:näsblod
 
Hade varit skitskoj att göra nått i veckan, tyvärr är alla dagar/kvällar uppbokade och även helgen :(
Det är möten och teoriprov och eventuellt uppkörningar och så vidare...

På onsdag 18e ska jag ha tillgång till lokalen från ca 18.30 så planera inte in nått där då :)
 
Jag har tenta på fredag så tills dess är jag inlåst i lägenheten för att plugga... går sisådär
 
Jag vill åka tefat i bräntis! I helgen...

Visst finns mitt tefat i rostfritt kvar på klubben? Det gick utav bara den nerför bräntis...
Minns då Granis flög över plogkanten till cykelvägen som går nedanför, landade framför en kvinna som rastade hunden!
 
Kom till Göteborg och hälsa på om ni har tråkigt :) Så kan ni hoppa in i planet nedan och låta era liv styras av mig :hihi
 

Bifogat

  • P2170042.jpg
    P2170042.jpg
    229.4 KB · Visningar: 77
Jag röstar på Mells förslag! :hihi

Bräntberget i helgen, nån fler som är sugen?

Rickard: fan vad nice det ser ut, skicka lite bilder sen :)
 
Det låter trevlligt klart jag är med på bräntis.
och är det någon somm hittar mells tefat på klubben får dom nog pöva det jag tror jag avstår det den här gången.

För att kunna åka i stora backen så måste vi väll åka på kvällen eller?
för att slippa slalomåkarna
 
hoppas ingen misförstog mig jag står bara över mells trevliga ´Tfat
men är gjärna med och hittar på något

Blir det något eller har alla gått i ide i klöden som råder
 
verkar som alla här är frusna av sig lite kyla har väll aldrig skadat

jag är då med
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top