Hinderbanan i Karlberg

Pettersson

Ny medlem
Gick med
28 Jun 2003
Ort
Blackeberg
Hoj
KTM 625 SXC -05
Som rubriken antyder gäller detta hinderbanan i Karlberg inne på MHS område. Någon som vet om man kan använda den när man vill? Va där en gång med plugget för länge sen men vet ej om läraren bokat tid då eller om man bara kunde glida dit. Vore kanon då de har bra jogging slingor också. Nån som är insatt?
 
Om det är en "vanlig" hinderbana utan vattengrav och sånt så är det OK att andvända den själv, säkerhetsmässigt. Men ring och fråga vettja.
 
Det är okej att använda den. Aldrig några problem när jag gjort det. Dock är den inte alltid så bra. Ibland är sanden stenhård, repen saknas och lite så.
Den är bra att köra och ger resultat snabbt.
Dom gånger man inte fått köra är när dom själva tränat där (smågossemilitärerna alltså). Fast ha man tur får man vara med i något av deras lag och det är kul. :)
 
Nyheter
Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Bridgestone lanserar nytt sportdäck

Bridgestone har presenterat...

Ny Suzuki-importör

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

Suzuki byter importör!

Suzuki SV-7 GX var en av Su...

MotoGP-säsongen avslutas i stor stil

Den traditionella finalbild...

Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024

Är din KTM bland dem som sk...

Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN

Pressrelease; Visby, 2025-1...

Back
Top