Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

april, april, hörni =)

Å ännu bättre blir det väl om folk här skämtar bort att dom inte gillade KappAhls kläder...frågan e om aftonbladet vågar skämta om H A på detta sätt![]()
Tror inte detta är ett skämt...
Smålurigt skämt eftersom HA ofta är ute och skyddar sitt varumärke.
Jo, vi får väl se i morgon vilket av dem det vardå känns mer det här som aftonbladets aprilskämt för i år:
http://www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,1035925,00.html
Passar mig utmärkt*Medlemskapsansökningar tas via PM, huvudinriktning snäll touring på semiantika motorcyklar med museiebesök, kaffedrickning och täta pinkpauser som huvudsaklig sysselsättning.
Medlemsantal hittils 1
Passar mig utmärkt
![]()
![]()
![]()
Nu är ju inte freakensmc någon klubb då, bara namnet på min sida, men med så här fientligt inställda människor så får man väl dra ihop några till då. Ska höra med Vera i trappuppgången bredvid om hon vill vara med, krävs väl minst två för en klubbEyy, passare, du tillhör ju redan en rivaliserande klubb ser jag.
( http://www.freakensmc.info.se/ )
Om vi träffas utanför något fikaställe så kanske jag ställer om din bränslekran till reserven så du kör torrt, eller något annat hemskt.

Nu är ju inte freakensmc någon klubb då, bara namnet på min sida, men med så här fientligt inställda människor så får man väl dra ihop några till då. Ska höra med Vera i trappuppgången bredvid om hon vill vara med, krävs väl minst två för en klubb![]()
Ställa om bränslekranen kan nog bli svårt, tror den bara var option på min modell, och att den inte kom som standard förrän några år senare. Men visst får du leta om du vill, och hittar du något av värde kan vi ju lägga pengarna för försäljningen av det på ännu mera fika![]()
Vadå stödHerrejösses, till och med min MC har bränslekran, centralstöd och växelläges indikator, snodde du din från förhistoriska museumet?
Helt okOkej, vi kan enas under ett klubbnamn då Freaken GuW's MC![]()
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |