Hej och hå vad fort det kan gå ...

Helt jävla sjukt! varför vill man utsätta sig för sådana faror?
 
Jag vi garaget idag o kollade till hojarna. Man längtar redan till nästa säsong, framför allt efter ha sett denna video :)
 
Ååh, fyfan vad kåt jag blir!!
 
Coolt som fan, men man måste nog vara mer än halvgalen för att våga det där, hur duktig man än är.

Alla överlevde stod det men frågan är hur jävliga skador vissa av dom fick. T.ex. den där avåkningen som störigt nog var med tre gånger ur samma vinkel... (1.30, 2.30 och precis på slutet).
 
Coolt som fan, men man måste nog vara mer än halvgalen för att våga det där, hur duktig man än är.

Alla överlevde stod det men frågan är hur jävliga skador vissa av dom fick. T.ex. den där avåkningen som störigt nog var med tre gånger ur samma vinkel... (1.30, 2.30 och precis på slutet).

Brutet nyckelben, stålmannen vettu ^^
 
Killen som flyger av vägen och studsar över murar och allt fasen i klippet har återhämtat sig utmärkt, men han skadade sig rätt ordentligt i krashen. Krashen är från förra året och han körde i årets race så vitt jag vet.
 
Conor Cummins (jättesmällen) kraschade väl 2010, och körde i år igen. Inget man hade gissat på efter att ha sett videon.

Galna grabbar, men det ser förjäkla härligt ut på berget.
 
fan.. plocka ner den där stenmuren så kan ju folk kanske klara sig aningen bättre:)
 
Kan rekommendera ett besök....bästa semestern. Stog och kollade på Mc Guiness R1:a (2005)....avgassystemet var helt blåanlöpt ända fram till burken. Sen var den lilla slutpipen efter burken också illblå. Kåpsetet var skrapat under och uppefter sidorna...dom flyger över krönet vid Rhencullen på 3:an botten, 4:an åker i menas dom e i luften och det hela tonar ut i en vobblande wheelie nerför backen....och pang så åker 5:an i nere i högerböjen. Måste ses IRL. Filmerna ser brutala ut men det är sju resor värre att se det på riktigt....vi stog bara å gapa å titta på varann i början av veckan. Sedan blev man sjukt nog van. Att sedan köra runt själv på MAD sunday är oxå en upplevelse, det är verkligen varierande skick på asfalten.
 
Han den där hjulande killen, Conor Cummins var det vist.
Hoppas inte det är någon djurrättsaktivist som ser detta för han skrämmer ju fåren som är höger i bild. blink blink.

Nä fy fan det är killar med hår under fötterna.

Ett besök på ön finns numera på att göra listan.
Patrik
 
hur fan hinner dom se vart vägen svänger här näst? eller har dom råpluggat alla kurvor innan? håriga grabbar för övrigt :D
 
*/ ?>
Nyheter
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni

Retro möter racing – Ducati...

Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Back
Top