Har du provar fleshgear särkar ??

[KoRn]

www.mc-kompaniet.se
Gick med
6 Jan 2004
Ort
Skövde, tyvärr...
Hoj
Ingen & alla...
Har lite funderingar på att uppgradera garderoben lite...
Är det någon som provat fleshgear, iceman ?
Hur är isf kvalité osv.

Jag tycker de ser rätt fräcka ut.

Klädbutiken
 
Jag har jobbat för Iceman på mässan så jag kanske är subjektiv, men jag tycker det är ruggigt bra kvalitet på grejerna och snyggare kläder kan du heller inte köpa. Jag vill i alla fall rekommendera dem.
 
Jag sprang omkring i dessa brallor under mässan då jag jobbade för iceman.
Coola och sköna! Kvaliten är det nog inget fel på! Har även en Icemantröja med en dödskalle på ryggen, håller tvätt efter tvätt :rock
 

Bifogat

  • resurrectionpant_s.jpg
    resurrectionpant_s.jpg
    9.1 KB · Visningar: 81
Kan bara instämma på föregående angående kläderna.
Jäkligt snygga kläder för BRA priser dessutom! Fan crossbyxorna är väl minst tusingen billigare än t ex fox och är dessutom tuffare!
Och som sagt, de håller i tvätten! Köp :yoparty

Dock så har jag upplevt att man kan få behöva ringa och tjata ett par gånger ibland då ens beställning inte dyker upp.. vissa gånger kanske det inte finns nån tröja (t ex) att leverera, men då kan man väl meddela det :7peta
Samtidigt, ber man om snabb leverans (om grejorna finns hemma) så kan man i bästa fall få paketet dagen efter! Hände mig en gång..ringde på morgonen, hämtade paketet på postkontoret dagen efter.. :tummenupp
 
Köpte ett par byxor där en gång.. dom kostade 2500:-, det ångrar jag ganska mycket.. Men som alla andra har sagt så är kvallen bra!

/Jocke

EDIT: Jag fick med en väldigt liten t-shirt då också.. GRATIS

EDIT2: Stealth Cargo Pant: Värsta brallan från Fleshgear. finns i svart eller camoflage. avtagbara ben (dolt blixtlås) gör att du har en cool kortbralla när det hettar till. brallorna är givetvis kraftiga där det behövs för seriös "riding" och kvallen är oslagbar! storlekarna är som på jeans, typ: 32, 34, 36, 38, 40. OBS: Ange storleksval och färgval (svart el. camoflage) när du beställer i kassan.

Obs: utgående modell, den enda som finns kvar är camouflage, storlek 28
Reapris: 1399:-
 
Last edited:
Jag såg på deras återförsäljarlista att Stadium säljer... ??
Har aldrig sett nått där, men det är kanske bara för att jag sällan kollar efter kläder där :rolleyes:
 
Nyheter
Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Back
Top