Har du länk till Kinas GP ?

blub

bar asfalt är bra asfalt
Gick med
15 Nov 2003
Ort
Uppsala
Hoj
zxr 750
Kan någon vänlig själ lägga upp en länk till videon?
 
Ingen som lyckats få ner racet?? Börjar få abstinens...
Fick dock precis reda på att UPC kommer införa Eurosport igen med start imorgon :banana Nu ÄR resten av sommaren räddad!
 
Kanon!

Fråga: Går det inte att ladda ner video med högre kvalitet från MotoGP.com?

Eller är det nån som vill lägga upp alla typ inspelade(högre kvalitet) från livesändning (eurosport)? Vore kul att ha alla till i vinter för att hålla hojgnistan vid liv... :tomten
 
MostWanted skrev:
Hur får du tag på länken? när ja trycker på videos och fullrace så får ja inte fram den eller står nått om pay per view????

Du må betale for å ha tilgang til video på motogp.com, ikke dyrt. Vel verdt det.
 
R1bjorn skrev:
Kanon!

Fråga: Går det inte att ladda ner video med högre kvalitet från MotoGP.com?

Eller är det nån som vill lägga upp alla typ inspelade(högre kvalitet) från livesändning (eurosport)? Vore kul att ha alla till i vinter för att hålla hojgnistan vid liv... :tomten

Det er max kvalitet på motogp.com, 400kbps.
 
Azzurro skrev:
Det er max kvalitet på motogp.com, 400kbps.

Så det går alltså inte att ladda ner film från motogp.com som är av högre kvalitet än de somligger här? :va
 
R1bjorn skrev:
Så det går alltså inte att ladda ner film från motogp.com som är av högre kvalitet än de somligger här? :va

thats right.
 
Tack för länken! Att inte Skinner lägger upp den i en egen tråd, som han gjort tidigare? Blir lite lättare att hitta dem då.

Såg det här loppet i repris 11.30 på Eurosport i går, men fastän det var repris så klippte de bort spännande omkörningar under reklamen... Trodde de visade hela loppet då det sändes i efterhand, men nej nej. Bara bryt när det är som mest spännade. Jag börjar ju hata Suzuki nu, associerar dem med avbrotten. Så nu ska jag se om de sista tio varven eller nåt, utan reklamavbrott! Tycker kvaliteten på de här filmerna duger, man ser vad som händer åtminstone... det verkar tom. som om ljudet är bättre än jämfört med förra året.
 
Är riktigt impad av Jacque nu. Så grymt bra gjort att bara komma in "mitt i" säsongen och ta en andraplats, speciellt på en kawasaki :) Fast kawan verkar gå riktigt bra i regn. Hoppas dom lyckas pressa upp toppfarten på den också..
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top