Handledare sökes i Stockholm

Winding

Ny medlem
Gick med
30 Jul 2018
Ort
Stockholm
Hoj
-
Hej! Jag är en 21-årig tjej som bestämt mig för att ta mc-kort! Tyvärr har jag varken familj eller vänner som sysslar med hojar och har därför ingen möjlighet att övningsköra privat. Då jag är student vill jag gärna hålla nere kostnaderna och inte enbart köra med trafikskola, och är därför på jakt efter någon vänlig själ som är sugen på att vara handledare och kan tänkas ta sig an en främling. Jag är lätt att ha och göra med, kan lova trevligt sällskap och betalar givetvis bensinen. Kan även t.ex. sitta barnvakt, rasta din hund, bjuda på öl, tvätta fönster... you name it! :)

Har för nuvarande ingen egen hoj, men är beredd att så snart som möjligt införskaffa allt som jag behöver för att förverkliga den här drömmen. Det som sätter käppar i hjulet för mig är att jag bor i innerstan och för tillfället inte har någon p-plats. Kanske finns det någon som har en skruttig hoj att låna ut, eller plats i sitt garage så jag kan förvara min egen där under tiden vi övningskör?

Uppskattar verkligen alla tips för hur jag bör gå tillväga, och hoppas att det finns någon där ute, kanske du som läser detta eller någon du känner, som är mån om att föra sitt mc-intresse vidare!
Tack på förhand!
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top