Handlare i utlandet

Dr.Pepper

Gudomlig sporthojare
Gick med
4 Jul 2007
Ort
Idyllen
Hoj
Stark Varg EX & 450 EXC Six Days
Finns redan lite betygsättning för handlare i Sverige. En del trådar dyker upp med lite tips på utländska handlare titt som tätt. Dom försvinner dock i mängden och blir mao inte lätta att överblicka. Tror/vet att vi är många som köper utrikes ifrån och sitter på rätt många guldkorn vad det gäller bra/billiga produkter och god service.

Vore najs om dom kunde lyftas fram på något bra sätt. Jag premierar gärna handlare som har ett proffsigt uppträdande och snabba leveranser.

Handlar primärt inte så mycket om att hänga ut risiga/oseriösa handlare även om det också kan vara värdefulla data för oss shopaholics. Jag vill pusha för bra handlare utanför rikets gränser!

Synpunkter?
 
Allt inom Honda är David Silver Spares mitt val. Bra priser, snabba leveranser och de skickar alltid med billigaste lösning om man inte ber om något specifikt.

Brittiskt företag så inga funderingar kring tull och moms.

:tummenupp :tummenupp :tummenupp :tummenupp :tummenupp
 
Allt inom Honda är David Silver Spares mitt val. Bra priser, snabba leveranser och de skickar alltid med billigaste lösning om man inte ber om något specifikt.

Brittiskt företag så inga funderingar kring tull och moms.

:tummenupp :tummenupp :tummenupp :tummenupp :tummenupp

Trevligt med tips Pelle. Tråden är dock fokad på att försöka få in även utländska handlare under "MC-firmor". Om inte där så kanske en underkategori till "utrustning/Säkerhet".. Dock inte helt bra där. Lite missvisande tycker jag.
 
En stor VARNING kan ges för www.moto-racing.co.uk ! Där blir du som ska handla delar blåst! Inga svar på vare sig telefon eller mail. Du betalar med ditt kort, sedan hör du inte ett ljud!
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top