SkorvKalle skrev:Jag får inte upp hojarna i "Bike models available" menyn.. vad gör jag för fel?![]()
Precis samma för mig

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
SkorvKalle skrev:Jag får inte upp hojarna i "Bike models available" menyn.. vad gör jag för fel?![]()

Evil M skrev:Vad för program öppnar man en pkg fil med?? Ja mitt pucko ändrade ju öppnings program åt pkg filen och nu hittar jag inte tillbaka till det rätta programet![]()
Okej, då är ja med men det vill inte funka för mig i alla fall. Ja ladda ner en ATV fyrhjuling och det skinet funkar men det är på en 2 hjulig hoj inte fyrhjulig. Hitta ett Husaberg skin med men det funka inte alls och inte motard skinnen heller. Ja ja, jag får tragla mer med det i kväll när ja kommer hem från jobbet.farmerlip skrev:Det spelar ingen roll, det är mcm2 som använder filen och vilken program du har ändrat till "gäller" ju bara om du ska "starta" den filen manuellt.
Jag fick det inte heller att fungera, ska testa med att lägga i samma trädstruktur.
Kai skrev:Du kan inte välja ATVn inne i spelet utan det måste du göra i Bikeswitcher innan du startar MCM2.
Starta bikeswitcher och vid "Bike models available" väljer du TD_ATV
Stäng av bikeswitcher och starta MCM2
ATVn var grymt kul att köra med![]()
men i Bikeswitcher finns bara MCM Hondaxr4600, MCM Ghost, MCM Yamaha, MCM KTM, MCM Suzuki och några mer kommer inte ihåg nu. Jag har laggt in(extrahera?) Bike skinnen som ja laddade ner i bike mappen men dom finns inte med, men jag ska kolla vidare på det sen när jag kommer hem. Jag har XP föresten om det kanske spelar roll?Kai skrev:Du kan inte välja ATVn inne i spelet utan det måste du göra i Bikeswitcher innan du startar MCM2.
Starta bikeswitcher och vid "Bike models available" väljer du TD_ATV
Stäng av bikeswitcher och starta MCM2
ATVn var grymt kul att köra med![]()
BeerDrinker skrev:Ni behöver Bikeswitcher 1.2...länken är till 1.0 och den funkar inte.
Kai skrev:Japp det är rätt , det måste vara version 1.2
Vet inte var jag fick den länken ifrån ... Sorry![]()
Evil M funkar det nu ?
Nu funkar detKai skrev:Japp det är rätt , det måste vara version 1.2
Vet inte var jag fick den länken ifrån ... Sorry![]()
Evil M funkar det nu ?
Evil M skrev:Nu funkar detmen jag ladda ner ett skin till Cross/enduro hojarna som ska vara en Husaberg -01 dekalerna på men den får ja inte att funka. Måste man ha något annat som tex TD_supermotard filerna för att kunna köra anndra skinns som inte är motardhojar, någon som vet??
Jag hämta skinnet här http://www.zoneracing.com/MCM2/
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |