Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
blom skrev:kollar fortfarande på yamaha 425-450tror att det kan vara en bra hoj som går att ha till mycket roliga saker.. eller vad tror ni ?
![]()
Evil M skrev:Så här såg det ut på Rudviken utanför Askersund idag. Skoj var det.
har iofs hört att den ska vara rätt odödlig,, har inte testat någon men känner nog en 6-7st som haft 426or, så dom är jag inte rädda förTERMINATOR skrev:ingen 425, den hade dom problem med, den sabbade tändstift bla
blom skrev:kollar fortfarande på yamaha 425-450tror att det kan vara en bra hoj som går att ha till mycket roliga saker.. eller vad tror ni ?
![]()
blom skrev:har iofs hört att den ska vara rätt odödlig,, har inte testat någon men känner nog en 6-7st som haft 426or, så dom är jag inte rädda för
vill naturligtvis ha en 450 men det är ju en slant till som ska in då. vi får se vad tomten kommer med![]()
blom skrev:ja det har säkert förekommit
men vafan har ju kört husa tidigare![]()
Kyckling skrev:Då är det bevisat, KTM är honor och Husaberg är hanar. Se hur hon stryker sig mot honom...![]()
![]()
Fan, Fredrik, håll rätt på din lilla snusk-cykel.
Jag tänker inte betala nåt underhåll ska du ha klart för dig.

erik skrev:Det var väl "vanligt" på den hojen men å andra sidan råkar nog dom flesta INTE ut för det varje dag...
Annat är det med husa, bara tuffar och går![]()
Double Action skrev:Ingen fara din husa är nog inte potent...![]()
erik skrev:Hacka inte på kycklings hoj, det är inte hojens fel att föraren är dålig![]()
VI VAR I TIDNINGEN IDAG!!!!! Såg ni artikeln om pimplarna?Längst upp i bild kunde man skymta några små prickar, det var vi det.... Dock nämndes inte vi i artikeln.
Double Action skrev:" ÖVRIGA LOKALSIDOR/HALLSBERG Publicerad: 2006-01-30 00:00
Då och då surrar det från isborrarna. I övrigt råder tystnaden på gubbdagiset på Tisarens is.
Jo, det är så han kallar det Bertil Andersson från Skogaholm, en av de tre trogna vinterfiskarna på Tisaren."
Då var det inte surr från isborrarna de hörde utan Husornas kamkedjor eller min koppling de hörde... :kocko
SKITSNACK!Double Action skrev:Ingen fara din husa är nog inte potent...![]()
Jävla tur för dig det, annars hade ju din hoj varit rätt kass.erik skrev:Hacka inte på kycklings hoj, det är inte hojens fel att föraren är dålig![]()
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |