Traveler
Ny medlem
- Gick med
- 9 Mar 2013
- Ort
- Stocckholm
- Hoj
- 1995 Honda XR 650L, 2007 Triumph Tiger 1050, 1964 HD Duo Glide 1200
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.



Jag ser bara en suddig bild på en livmoder, äggstockar och en äcklig HD (kanske). Samt en text på utrikiska som är helt oläslig.
Förklara gärna.
Ok; de två bilderna har vissa likheter med varandra. Eftersom många killar (men inte alla) gillar att ligga med tjejer, och många (men inte alla) tjejer har hela reproduktionsapparaten på bilden, och bilden på hojen liknar reproduktionsapparaten, så vill man - i lättsam ton- göra gällande att den visuella likheten mellan en livmoder och en hoj framifrån är anledningen till att killar gillar hojar.
Alltså, att det egentligen handlar om nån sorts reproduktionsorienterad motivation när man går på MC-mässan, typ.
Det vill säga att det skulle handla om att man egentligen vill ligga när man kollar på hojar (vilket uppenbarligen inte stämmer, för jag var på mässan idag och där var skitmånga oduschade snubbar som garanterat skulle öka sina chanser att få ligga om dom fräschade till sig lite).
För vissa (men inte alla) är det lustigt. Tanken att det skulle finnas någon substans i påståendet är helt befängd. Ungefär som att säga att vissa människor gillar att röka cigarr för att dom ser ut som kewkar och egentligen vill suga på såna istället.
Är du med? Och det är helt ok om du inte tycker det är skoj!
Du får ju ha din alldeles egna humor som inte behöver se ut som alla andras.![]()
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |