Hoztic
Alltid på väg mot nya mål
Jag hälsar alltid, extra roligt är det ju i kurvor med lite nedlägg och hela armen ut, man ser villrådigheten hos mötande, och ofta väldigt snabba viftningar.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Precis. Tänk att ha en MZ250 -81, då vore man kung i det sammanhanget.I fortsättningen blir det att bara heja på tvåtaktare då ?
Just det. Så varför inte sluta med denna märkliga ovana. Hojåkare har inte mer gemensamt med varandra än alla andra. Feta Hells Angels- banditer, snobbiga raceputtar eller Skogspecka på crosshojar - varför ska jag hälsa på dem?Hälsar alltid på alla tills idag, blev tvungen att sluta. Kört på Öland idag och imponerande hur alla HD åkare hejar men tillslut gav jag upp. Annars hade jag fått heja nonstop, galet mycket HD i stora klungor överallt. Nu tycker säkert några HD åkare att jag var en idiot på sporthoj som inte ville heja. Brukar ju vara jag som gnäller på dom ?
Hälsar alltid på alla tills idag, blev tvungen att sluta. Kört på Öland idag och imponerande hur alla HD åkare hejar men tillslut gav jag upp. Annars hade jag fått heja nonstop, galet mycket HD i stora klungor överallt. Nu tycker säkert några HD åkare att jag var en idiot på sporthoj som inte ville heja. Brukar ju vara jag som gnäller på dom ?
Just det. Så varför inte sluta med denna märkliga ovana. Hojåkare har inte mer gemensamt med varandra än alla andra. Feta Hells Angels- banditer, snobbiga raceputtar eller Skogspecka på crosshojar - varför ska jag hälsa på dem?
Fast hur ofta möter du 10 000 mc förare på samma plats, öland är smalt o kort.Just det. Så varför inte sluta med denna märkliga ovana. Hojåkare har inte mer gemensamt med varandra än alla andra. Feta Hells Angels- banditer, snobbiga raceputtar eller Skogspecka på crosshojar - varför ska jag hälsa på dem?
Fast hur ofta möter du 10 000 mc förare på samma plats, öland är smalt o kort.
Förutom detta event gör det mig glad när vi hälsar på varandra. Tycker det e trevligt.
Alla e vi olika. Jag blir i alla fall glad.
hälsar alltid på hojåkarna man möter! En liten gest som kan göra någon annan glad är helt klart värt det
Vinkar också till andra jänkare nu efter vi skaffade Amerikansk bil. Härlig sammanhållning när man kör Tesla/jänkare ??Om man åker jänkare så blir det ju att man vinkar till andra jänkare helt klart då det oftast är folk med bilintresse som kör det. Inte direkt så jag hälsa på alla bmw jag möter när jag åker till jobbet
Skickat från min iPhone med Tapatalk
Det beror vem som sitter i sadeln, det går att både hälsa och gasa hyfsat med en HD.Det är den där gamla devisen om att skinnvästarna inte kan släppa styret då det är svårt att köra en skottkärra med en hand osv..
|
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!
Boka senast lördag 31/1 för... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |
|
|
Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!
Michelin breddar sitt adven... |