Grupp/Onskörning 060802 (om vädret tillåter)

d1ce skrev:
2347170 Det står något som jag under mina pubertetsår tyckte var skithäftigt och ballt. Typ, ge mig en puss så bjuder jag på en glass eller något... ehm... Eller så minns jag inte ;)

-@ndreas



Haha, du gillar popcorn alltså!!!!:hihi
 
scud skrev:
2347172 Okej.. Jag tackar för en trevlig åkning :pannkyss Hänger garanterat med fler gånger..


Jag tar allvarligt på polisvarningar, fick åka kommunalt ett tag (2 månader) för några år sedan. :gnissla

Kul, kan tyvärr själv inte vara med nästa gång, men då är "skägget" (med en rökarklubba) tebaks och styr upp verksamheten.
 
d1ce skrev:
2347188 Spättan, jag är kille, är inte vår sort fega? :pannkyss :hihi

-@ndreas

Jaa det där var dagens sanning, jag om någon vet allt om hur fega ni kan va...*suck* Neeeeeee, nu ska jag sluta spamma, och släpa mig till dörren och se om Karlsson behagat komma hem och sen ska vi nana!

Godnatt och tack för en trevlig kväll alla som vågade sig ut!!! :)
 
Safe and Sound!

ÄNNU en härlig onsdags tur med goda vänner verkligen bra gjort trots att Stor pappa Skägget:nicka inte var med så klarade vi ändå att göra detta till en trevlig tur, Kul att se så många nya ansikten och att alla följde uppmaningen att hålla sig på vägen :tummenupp,

Bra gjort och stort tack till alla Turledare CL, Johan och :klappar spec Fille600 som ledde Minst snabba gruppen för första gången! :yoparty

Deltagar antalet var på 32 var en nedgång sen sist men förmodligen så var vädret orsaken.

Tempot på Bogesund var prick lagligt och det är det nog få som har lyckats med så det får man se som en merit!:rolleyes:

I forts skulle grillen i vaxholm uppskata om vi hörde av på Onsdagarna och berätta när vi kommer (cirkus), samt hur många vi är. Jag spara ett Kvitto där numret finns så det är bara å slå en pling om det underlättar för dom, samt att vi slipper bli utan fika:wiggle
 
just det, vill dessutom gratulera mig-själv (mini-knutten) för att ej ha agerat bromskloss i den minst-snabba gruppen, trots följande två faktorer:

- Färskast körkort? (< 3 veckor)
- Effektsvagast hoj (32 hk, såg inga 125or...)

:Bugar åt mig själv :lol
 
ladbol skrev:
2347196
I forts skulle grillen i vaxholm uppskata om vi hörde av på Onsdagarna och berätta när vi kommer (cirkus), samt hur många vi är. Jag spara ett Kvitto där numret finns så det är bara å slå en pling om det underlättar för dom, samt att vi slipper bli utan fika:wiggle

Bra där, har tänkt på det i några veckor men glömt det. PM:a över numret så fixar jag det nästa onsdag :)
 
FAN, vad jag är avis...Fick bli hemma och fira avkommans födelsedag istället, och till råga på allt damp det ner en TRE och en PCIII från Amerikat i brevlådan idag.:arsele </inte ett dugg sugen på att provköra bitarna>:rolleyes:
 
Kapten Blåskägg skrev:
2347219 Låter inte bra.....:hihi

Det gick alldeles utmärkt:mattias . Vi gled så fint genom det vackra Bogesundslandet. :D .

Det gick i sådant tempo att myggorna hann undan. man behövde inte göra rent visiret:yoparty
 
Kapten Blåskägg skrev:
2347239

Ska inte upprepas, syns på ons :)


Du har rätt, det räcker med en (1) gång. Tyvärr kan jag inte på onsdag. Befinner mig på Irland och svingar Guiness och goflklubbor. (vilken ordning vetefan:va ).

Ta't lugnt nu med den nya klubban!:yoparty
 
Kapten Blåskägg skrev:
2347239 Hörs på mån när jag hämtat klubban :)

Har ju semester, tar gärna en tur redan på måndag! Skulle behöva ta mig till en Mcbutik dessutom.

OCH JAG ÄR INTE AVIS!!! :mad: :huvet :4skrika :4skrika

Fifan vilken klubba mannen, snart är den i hamn. :tummenupp

-@ndreas
 
JO men visst förstår du-

d1ce skrev:
2347246 Har ju semester, tar gärna en tur redan på måndag! Skulle behöva ta mig till en Mcbutik dessutom.

OCH JAG ÄR INTE AVIS!!! :mad: :huvet :4skrika :4skrika

Fifan vilken klubba mannen, snart är den i hamn. :tummenupp

-@ndreas

Har du blivit lovad att få åka lite ?? mm?:tungan

Jag har också tänkt på en Penis förstoring :rofl :rofl :rofl
 
Hade ni kul?
:(

Känns ruggigt trist jag med några minuters varsel plötsligt inte var aktuell för åkning.

Nåja. Nästa onsdag... :)

/H
 
*/ ?>
Nyheter
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!

Boka senast lördag 31/1 för...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Back
Top