Gran Premio Red Bull de España

Sjukt ändå, Motogp är ju nästan som att kolla en Disney-film. MM är Mickey Mouse, Rins är Långben och Cal är Kalle Anka. De ramlar ner för berget med bil och husvagn och i slutet är allt bra igen.Mickey_trying_to_keep_trailer_from_falling_off_a_cliff.jpg
 
Last edited:
Kan den plötsliga och stora skillnaden mellan 11:e och 12:e kvaltid stämma?

:va
 

Bifogat

  • Skärmavbild 2020-07-25 kl. 22.07.54.png
    Skärmavbild 2020-07-25 kl. 22.07.54.png
    65.2 KB · Visningar: 43
Om du menar kvaltiderna för Andalusiens GP så kan det lätt bli så om man slösat med däck under tidigare träningar, det vill säga att man bara får en chans då man inte har några fler däck kvar.
 
Om du menar kvaltiderna för Andalusiens GP så kan det lätt bli så om man slösat med däck under tidigare träningar, det vill säga att man bara får en chans då man inte har några fler däck kvar.
Slog mig nu att P. Espargaro som enda förare vurpade på Q2, så gick miste om möjligheten att lägga ett snabbt varv.
 
Hans däckstatus under hans andra stint står listad som "missing data", vilket oftast brukar betyda att man åkt ut på begagnade däck.
 
Nyheter
Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick

Foto: Bilprovningen Nu ä...

Färre döda i vägtrafiken

Foto: Jacob Sjöman, Transpo...

Idag inleds nationella potthålsveckan

I år äger Nationella Potthå...

Nationella Potthålsveckan 1-7 maj

Det är återigen dags för Na...

Motorcykelns Dag 3 maj

Den 3 maj är det Motorcykel...

Bilprovningen: Brister hos var fjärde motorcykel

Foto: Bilprovningen Våre...

Europeisk kampanj för säkrare motorcykelkörning

Den europeiska branschorgan...

Bara två månader kvar till Gotland Ring Bike Week !!

En liten påminnelse om året...

2 månader kvar till Gotland Ring Bike Week !!

Nu är det bara två månader ...

Nya Indian Pursuit Elite

Screenshot Indian Motorc...

Back
Top