Gissa RR Föraren!!!

Ja, det tog en jävla skruv det där. TV4 ringde och ville ha med mig i rutan också. Men så känd har jag inte lust att bli. Jag vill dock dementera att jag var ilsken. Personalen var trevlig och jag lika så tillbaka. Jag fick även med mig 2 plåster som jag tackade för när jag gick. Polisen har även sagt åt tv4 att det var ett rådigt ingripande och att dom hade svårt att se att det skulle bli något utav den utredningen.

Anledningen till att det blev som det blev var att vårdcentralen var stängd och då bad sjukvårdsupplysningen mig att gå till akuten för att fråga om det behövde sys. Och eftersom jag tagit ledigt för att renovera köket hade jag inte lust att sitta där hela dagen. När jag satt där och väntade kom det in en gubbe som lät som han var döende och då tänkte jag att jag kommer aldrig här ifrån så då gjorde jag 2 blåknutar själv och gick hem.

/GP (nu extra superstar)

Det var det bästa jag hört på länge! Din framtoning i tidningen tycker jag var mycket trevlig och med mycket humor. Fantastiskt bra svar till reportern också!

/Erik
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top