Gelleråsen 5-6/7

Många platers kvar endast 27bokade= massa fria varv och lite krasch bara boka!!!!:banana:rock:banana
 
Sol

Vädret ser ut att bli helt perfekt för en massa go-körning.
:banana
/Dal-Mausen
 
Last edited:
Men helvete vad sugen man blev, det är riktigt dåligt att man har ett jobb att sköta om dagarna.
 
Gelleråsen 5-6 Juli


Hej alla som har bokat & betalat våran körning på Gelleråsen 5-6 Juli 2012. Vi kommer att finnas på plats kvällen före körningen och för er som vill campa, bo i buss etc är det ok att göra detta i depån.

Vid ankomsten och före start skall alla ha skrivit in sig och besiktigat sin hoj, vilket man kan göra från kl 07.45 - 08.30 vid depåbox 12. Förarmöte 08.30-08.45. Vi kör från 09.00-18.00 bägge dagarna. Det blir ingen paus för lunch, vi kör rullande schema hela dagarna. Ni äter när ni vill.

Till inskrivningen, kom ihåg att skriv ut och ta med eran bokning med status betald och våra regler påskrivna & klara.

Frukost (endast fredag), lunch & middag kommer att finnas att köpa i Pitstop. På kvällen den 5 har vi middag i Pitstop och ni anmäler er till den när ni skriver in er.

Eftersom vi just nu har platser kvar är det ok med "dropin", även om man bara vill köra en dag. Bokning sker via telefon.

Har ni några frågor, ring oss

Med vänlig hälsning
www.banåkning.nu

Peter 070-4284747
Micke 070-1760089
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top