Gecko Racing rear sets?

FSN

Sporthojsnörd
Gick med
10 May 2006
Ort
Göteborg
Hoj
Ducati Monster 696 -10
Tänkte köpa rearsets till min Monster 696 men vill inte vända ut och in på spargrisen och hittade Gecko Racing på Ebay http://www.geckoracingitalia.it http://www.ebay.it/sch/s2w-italy/m....me=STRK:MESOX:IT&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Ser inte överdrivet krispiga ut men det skiter jag i men jag vill att dom funkar. Det jag är ute efter är pinnarna något lite bakåt och upp en bit. Och skulle också vilja ha option på passagerarpinnar.

Så är det nån som känner till skiten och kan tycka nåt? Och även om det finns något annat som är bra men samtidigt mycket pang för pengarna?

Tittade lite på denna som jag tycker är diskret och tjusig utan massa distanser och skruv men tyvärr inte ställbar http://www.ebay.com/itm/PEDANE-ARRE...7?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item2a1f45f0cd
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top