Gaswire GSXR750?

Plåtniklas

Liten, rädd och ensam™
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Stockholm
Hoj
T7
Jag vill veta vilken gaswire, och eventuellt returwire, som skulle kunna passa min GSXR750 -90 nu när det sitter RS-gasare på.

Försökte mig på att korta orginalet men självklart blev den för kort. Tips mottages tacksamt och elaka svar från oljekylaren avböjes. :crash
 
Från 93 på GSXR är det returwire har jag för mig, vi monterade en 750 -93 handtag på en 1100 91 med RS förgasare iaf.
 
Skulle fan vara lättare om man bytte ut handtaget och hena skiten egentligen.. Dock så låter det DYRT!
 
Grandma Death skrev:
Skulle fan vara lättare om man bytte ut handtaget och hena skiten egentligen.. Dock så låter det DYRT!

Måste du inte det då?? Det går väl att borra upp i originalhand´taget har jag för mig, men det såg lite krångligt ut.... Hmm... det var nästan ett år sen jag gjorde det så jag är osäker.
 
Nyheter
Indian Concept Girder – En framtidsvision?

Indian Concept Girder är en...

Yamaha R7 får stor uppgradering!

Yamaha R7 får en nängd uppg...

BMW F 450 GS för prisvärda äventyr

BMW presenterade den länge ...

BSA Thunderbold avtäckt på EICMA

BSA har avtäckt sin fjärde ...

ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National

Årets Gotland Grand Nationa...

Nytt om H-D Bagger-Världscupen

Under en presskonferens på ...

BMW F 450 GS ”Din bästa kompis” 

Screenshot Nya BMW F 450...

Nya MV Agusta Brutale 800

MV Agusta Brutale har länge...

YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT

Inför 2026 uppdateras maski...

Ducati lanserar racingakademi för framtidens stjärnor

Ducati presenterar, i samar...

Back
Top