Garage i Göteborg?

MackeNo1

Varför slita på mer än ett hjul i taget?
Gick med
6 Mar 2003
Ort
200m söder om Dalälven
Hoj
KTM 1290 Super Duke R -18, Suzuki GSF 1200 Bandit -98 café racer projekt, Husqvarna FE 350 -14, PGO G-Max 150, Yamaha Beluga -92
Har precis fått lägenhet i Gbg o ska flytta dit i höst, men när jag snackade om att hyra garage med min hyresvärd idag så blev jag inte så glad :( Visade sig att HSB inte har några garage alls att hyra ut i Västra Frölunda där jag ska bo, så j-a typiskt!
Måste ha ett garage eftersom jag tänkte köpa en -04 KTM 660 och försäkra den i Bilsport&Mc = Garagekrav. Även om jag skulle försäkra den i nått annat bolag så vill jag ha garage, annars blir den väll snodd på en gång.

Så finns det något sätt att få tag på ett garage eller en garageplats i eller i närheten av Västra Frölunda? Kanske finns någon som kan tänka sig att dela garage med mig? Betalar givetvis för det. Finns det några ställen som hyr ut garage?

Tacksam för hjälp
/Marcus
 
Garage

Jag skall kolla upp detta, ha inte för stora förhoppningar men jag kan veta ett ställe där det går att fixa.
 
Nyheter
Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Shelby Turner, klar för GGN

Pressmeddelande 2026-08-05F...

Premiär för Östgöta Dundret

Under 1940 talet var Finspå...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Back
Top