Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag säger bara en sak: Tapatalk.....
I löve it...
![]()


Idag slår det alla rekord...
När jag öppnar en tråd så ser jag inte ens första inlägget, utan måste först skrolla ned förbi all reklam, häpnadsväckande!![]()
Jag tror laidback menar att det just nu är mycket reklam i toppen på sidan. Man måste rulla ner för att ens se dom översta inläggen.Då har du en massa skitprogram i datorn !![]()
Som SWEDIE redan skrivit ovan.
Jag tror laidback menar att det just nu är mycket reklam i toppen på sidan. Man måste rulla ner för att ens se dom översta inläggen.
Jag är förvånad? Jag kör både Adblock Plus och NoScript och jag har inte sett skymten av någon reklam. Har tre datorer ständigt uppkopplade på nätet med Win XP Pro Sp3, Win 7 Sp1 och Win 8.1 och alla funkar lika bra att totalt stänga ner all reklam på.
Ja, om jag inte kör med AdBlock eller liknande.Precis, likadant för dig?

Intressant kring det här med argumentationen kring att man som konsument ska stå ut med reklam för att sitedrift inte är gratis. Mig veterligen finns ingen lag som tvingar företag att lägga en enda krona på marknadsföring heller, så här står vi nu - lägg ner marknadsavdelningarna och använd besparingen till att sänka era priser till mig som konsument, istället för att anslå på min moral (vad nu den har med affärer att göra?) att jag bör bekosta reklamen som ni påtvingar mig.
Reklam - affärsvärldens asgamar.
Men hallå Musteri-Pelle, nu glömde du att tänka ( igen ? )
Många annonserar för att de är tvungna, för att helt enkelt få tillräckligt med konsumenter så att affären går ihop.
Att grejorna skulle bli billigare utan reklam är rent drömmeri .
Men visst måste man moderera det hela.



|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |