GAH!!! Alla mina fordon DÖR!!! DEL 4

Hmm... Kanske borde man skriva lite om SAAB:en och den förträffliga servicen man får på SAAB??

För helt felfritt kan jag ju säga att det inte har varit! :gnissla

Jag måste offra ett topplock till skrivguden, så jag får lite inspiration till en timmas skrivande bara! :tummenupp

Har också följt din "historia" och väntar med spänning för nästa del ..hehe
 
Ja det är åt he..te fel... Såvida du inte innehar en fetish för täta verkstadsbesök med mer eller mindre olösta mysterier.
Känner inte till en enda lycklig SAAB ägare.
Har inte haft någon själv, men det har funnits en drös i bekantskapen. Och dessvärre så verkar dom bara bli sämre och sämre för varje årsmodell isf tvärtom.

Men dom är iaf roligare än Volvo så länge dom går.....

Men byta en BMW mot SAAB..... huva!

/U

saab 95 sveriges mest bogerade bil....köp en -03 å nyare och se till att du får den förlängda motor garanti obs bilen måste vara servad varje år även om du inte hinner köra så långt som det är mellan servisintervallerna obs täckna tillägg på försäkringen så du får hyrbil när den står på verkstad...

bytte aldrig märke åker fortfarande BMW :)
 
Hmm... Kanske borde man skriva lite om SAAB:en och den förträffliga servicen man får på SAAB??

För helt felfritt kan jag ju säga att det inte har varit! :gnissla

Jag måste offra ett topplock till skrivguden, så jag får lite inspiration till en timmas skrivande bara! :tummenupp

offra på och skriv sen, dina trådar är lätt bland de med bäst underhållningsvärde på hela sh!:tummenupp
 
Nu har du fått ett helt år på dig, vad hände med Saaben!?:Bugar
 
haha perfekt tråd innan sovdags! Vilken jävla otur du haft :rofl
 
Jag måste bumpa den här tråden, så jävla bra skrivet. Jag lider med dig för det som har hänt men väldigt bra underhållning för oss andra blev det. tack!
 
Jag har många bekanta på saab,s fabrik av den anledningen kommer jag aldrig köpa en saab har mina bekanta skruvat i min bil???? näru kommer inte hända.

Kör opel:) alla delar som kasseras i tyskland körs till saab o byggs racers av:brinnerup:mad: polaren blev bärgad 3 gånger innan aeron hade gått 100 mil:död.

Polaren kör audi nu mer tappade 100 tusen på tot 1000 mil i saaben
 
Vill vet hur det går!

Verkar som du ska leta dig neråt i årsmodell... Volvo 740 GL med förgasare kanske vore något? ;) Dock säkert nästan lika slö som din gamla Fårrd :D
 
GAH!!!! ALLA MINA FORDON DÖR!!!!!

Är det för fult att fråga: Vad är den gemensamma faktorn???:rolleyes:
 
*/ ?>
Nyheter
KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Back
Top