Tycker själv det blev väldigt läckert. Kan lägga upp lite bilder så fort jag fixat synkningen mellan dator o kamera. Faktiskt inget som gick sönder heller. Konstigt nog.Solid snake skrev:Blev det snyggt då? inget som gick sönder?![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tycker själv det blev väldigt läckert. Kan lägga upp lite bilder så fort jag fixat synkningen mellan dator o kamera. Faktiskt inget som gick sönder heller. Konstigt nog.Solid snake skrev:Blev det snyggt då? inget som gick sönder?![]()
MRX_Martin skrev:Sätter in o sätter in, jag har byggt det själv!Är klar med pulserna och detmesta nu, ska provköra imon, det SKA inte vara några problem, testade idag o har gjort en ltien förbättring, så det ska nog gå vägen... Sen ska jag fixa en röd blinkande lysdiod i instrumenteringen, bra sätt o aktivera larmet, sen är det klart! Har tatt några månader, hehe, har väntat på delar och funderat på olika lösningar till saker o ting, man komemr på mer o mer när man börjar bygga
Men ge dig inte på det om du inte är haj på EL, Du lär bara bli irriterad o slita håret av dig, hehe... Det är svårare än man tror...
Sen när jag är klar med larmet ska jag undersöka möjliga lösningar till ett larm, och om allt går bra ska jag börja sälja larm har jag tänkt, köp gärna ett då(inte säkert att det blir av, men det lutar åt det...)
Får fundera ltie över mätarna med...
EDIT: om jag börjar sälja larm ska du få ltie rabat för att du har så fin hoj![]()
eller så kan jag gravera ett par mätartavlor till dig så får jag ett larm
Extra jobbar hos min gudfar som har gravörfirma.. min bror brukar också jobba där så han får göra dom är inte så jätte haj på dom där maskinerna 
0nicke0 skrev:Okej nice =) Nja EL kan jag lite vet iaf hur det funkar! Ska börja elprogramet i höst på gymnasiet iafMen Eftersom att jag får rabbat på dina larm så kanske jag inte orkar bygga ett hehe
eller så kan jag gravera ett par mätartavlor till dig så får jag ett larm
Extra jobbar hos min gudfar som har gravörfirma.. min bror brukar också jobba där så han får göra dom är inte så jätte haj på dom där maskinerna
![]()

Therudeboy skrev:Ett larm på biltema som funkar precis som ditt kostar 400:- kan du göra det billigare ska jag köpa ett par stycken av dig.
Therudeboy skrev:men det ska väl inte va omöjligt att bygga om du går el? då har du ju fullt med lärare som kan bygga åt dig![]()
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |