Fredagsträning SM Linköping!!

Tro de eller ej... ALLA har faktiskt inte FB...:huvet

Och så undrar RR sverige varför de e färre som kör... Man hinner tröttna innan man hittat
ALL info... :3freak
Är det färre kör??
Det kanske är så att dom gamla rookie's återfinns på steg 6 eller hos bandagsarrangören ''rejsputte ab''. Det blir ju resultatet när inget rr sm körs vare sig på Knutstorp eller Anderstorp.
 
Är det färre kör??
Det kanske är så att dom gamla rookie's återfinns på steg 6 eller hos bandagsarrangören ''rejsputte ab''. Det blir ju resultatet när inget rr sm körs vare sig på Knutstorp eller Anderstorp.

Varför körs inga sm där då?
 
Vad får folk för sina pengar på rr sm (frånsett elit 600 o 1000) jämfört med rejsputte ab.
Det är en fråga som vi alltid måste ställa. Jo lite körtid och mycket väntan till högt pris p.g.a allt reglemente och tidsschema som måste följas till punkt och pricka. Då pratar jag inte om säkerhetsregler som alltid skall följas.

Det dom flesta rookie vill är ju att bli snabbare och skickligare förare, det blir dom knappast av att stå i en depå och vänta.
 
Herregud, två halvtimmar friträning!!!! Då blir man ju JettEtRött juh!!!

Aldrig!
 
Finns det någon anledning till att man delar upp fredagsträningen per klass och inte i 3 eller 4 grupper beroende på hastighet, precis som en vanlig bandag, och således får betydligt fler körpass?
 
Nyheter
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Custom Bike Show den 6e juni.

När Twin Club MC i Norrtälj...

Tidigare SMC-profil tar över som ordförande i Svemo

Mötets ordförande Anna Iwar...

The Distinguished Gentlemans’s Ride 

Den 17 maj är det åter dags...

Stor invigning på Sulas MC

Efter att Sulas MC bestämde...

Back
Top