Frågor ang Cagiva Mito 125

JO! jag slår er om ni kritiserar :p
Anledningen till priset kan tyckas vara högt är att det inte finns så många av nyare årsmodell i Sverige, men om du är intresserad kan vi ju snacka.
Det är bara att skicka PM :)
/Ludde
 
Ang försäkring så har jag lagt ut ca. 5000 (total kostnad inkl. garageförsäkring när den är avställd, inte årspriset på helförsäkring) i år i helförsäkring.
 
Lurvas skrev:
JO! jag slår er om ni kritiserar :p
Anledningen till priset kan tyckas vara högt är att det inte finns så många av nyare årsmodell i Sverige, men om du är intresserad kan vi ju snacka.
Det är bara att skicka PM :)
/Ludde


Du har PM!
 
nicke skrev:
inte jobbigt att lyfta på tanken varje gång man ska fylla på olja?... annars en jävligt snygg hoj..... - fula röda backspeglar (på den svarta miton) annars snygg.

det inte inte jobbigt alls, det sitter ett snabbfäste fram på tanken, sen är det bara att vinkla upp tanken och fälla upp en liten pinne (som på en motorhuv på bilar) :fakta
 
Står den på dig, isf vilket bolag.
Får du billigare för att du bor utanför stan.
/Ludde
 
Kolla med Bilsport och Mc dom har billiga försäkringar.. Halva priset mot länsförsäkringar när jag kollade runt i sommras..
 
men en självrisk på 10.000
mitt bolag (kommer inte ihåg vilket) har 3.000
 
Lurvas skrev:
men en självrisk på 10.000
mitt bolag (kommer inte ihåg vilket) har 3.000


På helförsäkring ja, därför jag inte har det.. köpte ju hojjen för 10 000:- så då känns det inte lönsammt.. Har tre tusen i självrisk på stöld m.m om den var låst.
 
Nyheter
En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top