folks duschvanor

hur ofta duschar du


  • Antal röstningar
    0
å när vi ändå håller på.. har duschvanorna nån koppling till hur ofta ni borstar tänderna?
2 ggr om dan minst för mig iaf
 
Nursey skrev:
2587788 Borsta tänderna är underbart :D

Njutningsmedel för överklassen! Ditt liderliga lilla stycke! Orgiastisk tandborstning är (nästan) oanständigt! :lol
Nä - sant, jag har alldeles för bra tänder, har varit bortskämd hela livet utan hål och konstigheter, men innan Malaysiaresan här nyssens så sprack en tand och hörnet gisk av!
Panik!
Lagat och fixat nu iaf. Men ont i tänderna vill man INTE ha så det är till att använda den lilla fiolstråken! :lol (ni som har en vet vad jag menar)
 
Jag brukar duscha på kvällen om jag ska upp tidigt och börja jobba så kan jag sova lite längre, dessutom är jag så frusen på morgonen så en dusch för att sen kliva ut i en kalla lgh är ingen höjdare. Sen jobbar jag dag och kommer hem vid fyra brukar jag duscha och måla mej då så att jag är fin när min sambo kommer hem. Annars älskar jag varma bad om kvällarna med lite tända ljus. Vi är ju några av få som har kvar badkaret de flesta hyreslägenheter har ju bara dusch numer.
 
Lord Adrian skrev:
2584869 Men va faan! Det SKA väl smaka fi**a? Tvål är INTE gott. Därmed inte sagt att det skall lukta räktrålare om krejjerna. Lite självbevarelsedrift har man ju....:arsele


Haha Stämmer bra det...

Det bästa är dessutom om man har mustach och har varit där nere och grävt.

Bara och slicka i sig efterrätten när det behagar :tuttar :D
 
invisible skrev:
2587925 Haha Stämmer bra det...

Det bästa är dessutom om man har mustach och har varit där nere och grävt.

Bara och slicka i sig efterrätten när det behagar :tuttar :D
hrmmmm
 
invisible skrev:
2587925 Haha Stämmer bra det...

Det bästa är dessutom om man har mustach och har varit där nere och grävt.

Bara och slicka i sig efterrätten när det behagar :tuttar :D

jag brukar köra runt lite med hakan, bara för att få lite på skägget så ja kan stryka fingret över de o slicka i mig senare :D..
 
AndreasNo skrev:
2587930 jag brukar köra runt lite med hakan, bara för att få lite på skägget så ja kan stryka fingret över de o slicka i mig senare :D..
Tur att jag inte skriver nåt sånt:D
 
Bikerbitch skrev:
2584943 Innan man tar sig an såna aktiviteter ber man tjejen duscha först. Precis som ni killar ska göra innan. Man vill ju inte smaka på en klubba som varit instängd i ett par kallingar hela dagen.

Ingen som klagat på mig, men jag varken svettas eller luktar nämnvärt. Ni som luktar starkare där nere kan ju behöva duscha innan. :rolleyes: :D
 
Minst en gång varje dag...

När man har barn så är stunden i duschen ofta den enda riktiga stunden man har för sig själv å då duschar man gärna, ofta och länge... :tummenupp
 
1 gång/dag är regel... 2 gånger sker vid avvikelse så som frossa, trött, irriterad, hungrig eller bara allmänt uttråkad :)
 
Bikerbitch skrev:
2584943 Man vill ju inte smaka på en klubba som varit instängd i ett par kallingar hela dagen.
hela dagen? det är föreskrivet att man tar ut den å luftar den minst ett par gånger om dagen.. annars är det djurplågeri...... å man är väl som scouterna alltid redo ju ..så alltid avvaskning efter användade.. om möjlighet ges alltså
 
Duscha e ekcligt!

Och ang. badkaren, så fattar jag inte det härliga med att ligga och flyta runt i sin egen skit och njuta av det. Och av samma anledning så avstår jag från badhus och dyl, där man även ligger och flyter runt i någon annans flensost, armsvett och pubishår.
 
Last edited:
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top