Film: Andreas - The next level vol.2

en riktigt trevlig film:tummenupp

brukar tycka stuntfilmer blir lite långtråkiga, men det här gick bra :)

/F
 
Torrent är ju det smartaste alternativet på grund av storleken.
948 MB är mycket och skulle lätt överbelasta vilket konto som helst.

Jag har t.ex. ett konto på ett webbhotel där trafikgränsen är 150 GB per/månad och slänger jag upp den där filmen där så dödar 150+ sporthojare det kontot ganska snabbt.
Enda vettiga alternativet för hosting är väl en egen server hemma och Bredbandsbolagets fasta lina på 100 Mbit/s.

Visst har du helt rätt i att Torrents är det bästa alternativet om man vill ha snabb nedladdning. Torrentstekniken vinner överlägset, det är ju det det var konstruerat för från början.
Personligen är jag en av de som missar filmen just för att det är torrents och jag inte kommer installera en programvara endast för att ladda ner den.
Helt o hållet mitt val så jag tänker inte gnälla över att jag missar den.
Men det är också så att om han vill att folk skall se den så får han ju välja spridnings sätt som fungerar för de han vill skall se den.
Det finns även ett värde i att veta vem man laddar ner ifrån.

Om den nu är på nästan 1 gig kan man garanterat ta ner den till mindre än hälften och ändå ha en bra kvalitet på både bild o ljud.
varför inte erbjuda 2 versioner av filmen, en som den är nu och en med högre kompression och därmed lägre kvalitet så att folk får valmöjligheten.

Om han nu har en website som ligger nere för ombyggnad går ju ingen annan trafik dit så då kunde han ju lagt upp den där.

Finns det en vilja finns det en väg.
 
jag brukar oxå tycka att stuntfilmerna blir för mycket .. men denna filmen va väldigt underhållande .
Önskar dig alla lycka i framtiden Andreas...
 
Nu har jag fått hem filmen. Riktigt trevliga 30 minuter måste jag säga =) gillade den skarpt. Sir-väs, ska försöka få tag på någon som kan hosta filen. Så hör jag av mig om jag lyckas.
 
WOW!

Har sett dig på Barkarby några gånger i somras, men tänkte aldrig mera än "Där är den där killen som RåKkAr på drifting och stoppies...", men denna film har verkligen ändrat på den uppfattningen!

Grymt imponerad över din körning i allmänhet. Filmen i sig är i toppklass. Stor variation på klippen. Stor variation på musiken. Stor variation på allt skulle jag säga!

I mina ögon något av det bästa jag sett i MC-filmsväg någonsin! :tummenupp :tummenupp
 
*/ ?>
Nyheter
Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni

Retro möter racing – Ducati...

Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Back
Top