Fan.. Gick omkull i söndags.

Nautilus skrev:
2590240 Det andra försäkringsbolaget har inte hört av sig än... Ungefär en månad efter att mitt bolag hörde av sig första gången. Mitt bolag ska höra av sig igen nästa vecka.

Jag vet inte om det är bilisten som segar, eller om det är hans bolag.



Tackar. Känns väldigt skumt at inte kunna röra på tummen som man är van vid, trots att den ser OK ut utifrån. När gipset försvann försvann också sympatipoängen jag fick från andra, nu ser jag bara ut som ett ufo som inte använder vänsterhanden. ;)

Vänsterarmen se inte ut som en tändsticka, men den är lite tunnare än högern. Fast jag är högerhänt, så det kanske var så redan innan, bara det att skillnaden är större nu. ;)
Usch då! Du har min sympati iaf, med eller utan gips. :pannkyss
 
Äntligen har de fått ur tummen/tummarna! Igår fick jag höra på telefonsvararen att If tycker att jag är helt utan skuld. Har inte pratat direkt med handläggaren om det än, så jag vet inte varför det dröjde så länge.

Jag har också försökt få tag på någon behörig polis som kan svara på varför förundersökningen las ner trots vittne, men en kombination av min egen lathet och att polisen ifråga inte har varit på plats då jag har ringt har gjort att jag inte har hunnit med det än. (Tydligen krävs speciella behörigheter för poliserna för att få titta på detaljer i trafikmålsbrott, diarienr som börjar med 'T'.)


Jaja, skönt att få det bekräftat att jag och försäkringsbolaget tyckte lika iaf. Nästan läge för en: :yoparty
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top