Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
RRickard skrev:så här ska röven se ut på en 1000RR!!
![]()
$noop skrev:Tycker det ser helskumt ut med akrat på den bilden
Laser-ljuddämparen såg ju mycket mer diskret ut och passade mer in. Känner mig iofs ganska kluven när det gäller seatpipes överhuvudtaget, R1-orna är dock najs.
Biturbo skrev:Snyggaste färgsättningen enligt min mening!
Du har ingen bild rakt bakifrån?

Kostet78 skrev:En bild snett bakifrån![]()

Fred00 skrev:Den här tycker jag i alla fall är sjukt snygg. Ser mycket bättre ut än med Akrapovic. Jag blir mer och mer sugen på en 1000RR![]()
Fred00 skrev:Den här tycker jag i alla fall är sjukt snygg. Ser mycket bättre ut än med Akrapovic. Jag blir mer och mer sugen på en 1000RR![]()
Honda anger väl 172hk för Bladen? Hur mycket visade Bikes mätningar? Hur mycket "saknade" den mot exempelvis R1:an och ZX10:an?Wheelie84 skrev:Ap mycke snyggare med Yoshi än Akra på 1000RR! Såg i nya Bike ZX10:an var bäst i år också. 1000RR saknade mycke hk och var tyngre. Därför blir det en ZX10R ist för 1000RR vid nästa byte![]()
Wheelie84 skrev:Ap mycke snyggare med Yoshi än Akra på 1000RR! Såg i nya Bike ZX10:an var bäst i år också. 1000RR saknade mycke hk och var tyngre. Därför blir det en ZX10R ist för 1000RR vid nästa byte![]()
Biturbo skrev:Efter att själv ha införskaffat nya blejden så har jag uppmärksamt kikat efter dem i trafiken för att se hur andra byggt om sina bakdelar, vika slipon, osv, osv...
Det som slår mig är att et där väldigt få exemplar av den nya RR:en (Och då speciellt 1000RR) ute på gatorna!? Jag har sett en, å det var en 600:a, på hela den här veckan och då åker jag ändå ganska mycket bil.
Det är väldigt många fler ZX10 och R1 och jag har tom sett två nya Gixxrar denna vecka..
Hur kommer detta sig? Är det inte många sålda eller vad?![]()
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |