Diversion
Guest
Någon som har erfarenhet av Stage 1 alt. stage 2. Ger det någon märkbar effektökning? Om man bor i Västerbotten, var finns det någon firma med en bänk?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Finns test i bike och det visar en klar förbättring.Diversion skrev:Någon som har erfarenhet av Stage 1 alt. stage 2. Ger det någon märkbar effektökning? Om man bor i Västerbotten, var finns det någon firma med en bänk?
hp skrev:Om vi utgår från att hojen är rätt bestyckad från början och grejerna är fräscha blir den enda skillnaden en tunnare plånbok. En injustering i bänk kan dock vara en bra idé om man vill få ut det där sista av hojen. Behöver man då bestycka om kan man lika gärna göra det med orginalmunstycken för några kronor.
Diversion skrev:Någon som har erfarenhet av Stage 1 alt. stage 2. Ger det någon märkbar effektökning? Om man bor i Västerbotten, var finns det någon firma med en bänk?

|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |