Homo skrev:2183315
gps så man kan se vart hojen tar vägen om den helt plötsligt skulle försvinna
Var kan man köpa sånna grejor?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Homo skrev:2183315
gps så man kan se vart hojen tar vägen om den helt plötsligt skulle försvinna
Det finns mera sofistikerade medel dvs tystare. Ingen som noterat de små gassvetsutrustningar med engångsflaskor som finns? Så små att de går ner i en plastkasse.Quaya skrev:2183390Köra med vinkelslipen i 25 sekunder.... då vaknar t.o.m jag!..
Kahobe skrev:2183800Det finns mera sofistikerade medel dvs tystare. Ingen som noterat de små gassvetsutrustningar med engångsflaskor som finns? Så små att de går ner i en plastkasse.
En sådan användes vid en stöld i mitt garage av en EU-moppe, låst med 2 st klass 3 kedjor.
Norqen skrev:2183802Amen shit, jag bor ju oxå på bergnäset, brukar lämna min olåst utan för huset. Ska nog börja hålla den låst nu.
Trodde faktiskt Bergnäset var en av de stadsdelar i Luleå man kunde vara lite säkrare på.
Hoppas att det löser sig fort för dig så du inte är utan hoj hela sommaren
Craven skrev:2184793Vette fan vad som hänt i området...Hade inbrottsförsök i min gamla bil veckan innan. Grannen har avstryt 4 ! ! ! ! inbrott när hon stått och rökt på balkonget sent på kvällarna. Skall fan flytta ärifrån...NYSS!!!
Spray skrev:2182889En sån härdad klass 3 kätting kanske hade räddat dig. Är det någon som vet hur det är att köra med tex. vinkelslip i en härdad klass 3 kätting? Klippsäker, jovisst. Men "Slipsäker" ?
Har kollat lite på lås, verkar som om det bästa vore ett rejält klass 3 lås med klass 3 kätting som man förankrar runt bakhjulet samt runt nått stabilt. + ett sånt skivbromslås med integrerad lägessensor (larm) och integrerad kätting, runt nån lyktstolpe. Då jävlar!![]()
Norqen skrev:2183802Amen shit, jag bor ju oxå på bergnäset, brukar lämna min olåst utan för huset. Ska nog börja hålla den låst nu.
Trodde faktiskt Bergnäset var en av de stadsdelar i Luleå man kunde vara lite säkrare på.
Hoppas att det löser sig fort för dig så du inte är utan hoj hela sommaren
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |