Den svenska vardagsrasismen

Status
Ej öppen för fler svar.
Chrille skrev:


HABBAHABBA BLA BLA BLA


Man kan tro att du är politiker, de lägger fram sina ord lika bra som du, kanske därför inget händer här i vårt land.
Kalla mig inskränkt o trångsynt, sen var man ickerasistnånting, du är fan trångsynt, så fort man har en åsikt om nåt kallar du en för rasist, indirekt iallafall.

Kamma skägget och inse att sverige är påväg utför, av flera anledningar, men en är faktiskt invandrarproblemet. Nu är jag säkert helnazze, fastän jag inte ens är helsvensk. Jag är en riktig kannibal :rodnar

:1pajas
 
Blackninja skrev:
...Men man kommer inte ifrån att majoritenten i våra fängelser är invandrare. Ändå är de en minoritet bland befolkningen. Detta är fakta, du vet säkert om det. Undrar varför :rolleyes:
Undrar hur det kan komma sig att en del tror att majoriteten av internerna på rikets fångvårdsanstalter är invandrare? Undrar varför :rolleyes:
 
Status
Ej öppen för fler svar.
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top