Delta Träffen Timrå

driverinblack skrev:
2334244 vilken tid ???? och vart är det i timrå??

Du svänger av E4 vid midlanda, kör vänster in genom grindarna som leder mot en grusväg, därinne är det. Håller väl på mest hela helgen, men nån kanske sitter på nåt program?
 
driverinblack skrev:
2334338 jag har för mig att det inte finns en ända asfalts bit på hela den vägen har jag rätt??

Kan vara möjligt att det bara är grusväg, vad tänkte du på? Burnout tävlingen? Finns många material att burna på :)

Edit: Burnouter görs på burnoutplattan som finns uppställd på området
Det är förbjudet att köra hojen till och ifrån burnoutplattan, både i nyktert och påverkat tillstånd.
 
Last edited:
ok då vet jag. ;) inte för att jag ska slita däck men bra att veta ;). hoppasm det blir bra väder på lördag. då kommer jag ditt med lätthet.:yoparty

måste prata med glenn ochså ;) jag.pappa.brorsan.en kompis till pappa ochså glenn. vi vart förföljda av en bil jävel i dag när vi åkte:arsele glenn tror jag vart lite pisst off. men jag förstår han
 
JA, man får hoppas på lite bättre väder imorgon, hade tänkt åka till sollefteå idag, men i det här pissvädret får det nog vara.
 
Dalan skrev:
2334985 JA, man får hoppas på lite bättre väder imorgon, hade tänkt åka till sollefteå idag, men i det här pissvädret får det nog vara.


bara det blir uppehåll och lite varmare och så klart tort på vägen så drar man ju till träffen och kollar lite :yoparty
 
driverinblack skrev:
2334244 vilken tid ???? och vart är det i timrå??

700 Inlösta igår och ett jäkla röj:yoparty Vi räknar med 300-400 hojjar till idag:tummenupp Nu ska jag iväg och fixa frukost för 700 pers:rolleyes:
 
Fan vad roligt jag hade på Delta-träffen! Det där kommer att bli ett stående inslag varje år för min del!
Det var skönt att softa i hörnsoffan istället för att sitta på gräset :)
 
ännu en kanonhelg på deltaträffen avverkad:tummenupp ,fullt ös hela helgen,vädret kunde väl kanske varit lite bättre på fredan men va fan man får värma sig med annat än sol:fyllisar .soffan klarade sig helskinnad så den får vara med nästa år åxå:banana.längtar redan till nästa år :D
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top