Dekaler

  • Thread starter Thread starter Marsipulami
  • Start date Start date

Marsipulami

Guest
Någon som vet var man kan beställa dekaler efter önskemål?
 
Företag som gör banderoller och skyltar borde kunna göra dekaler om dom har en vinylskärare. Jag praktiserade som screentryckare i 4veckor (tryckte tröjor, gjorde banderoller med mera). Där gjorde jag lite Hondadekaler till bilen.

Så gå till http://www.gulasidorna.se/ och sök på screentryck och välj en ort nära dig. Såg att det fanns 3st om man valde Ystad :) Annars kan du söka på "skylt" för att få fram företag som säkerligen har en vinylskärare. Allt du behöver fråga är om dom har en vinylskärare och har lust o göra lite dekaler till dig för en billig slant.

http://www.gulasidorna.se/query?wha...&district_name=&district_type=&dir_area=Ystad
 
Last edited:
Buzz skrev:
Företag som gör banderoller och skyltar borde kunna göra dekaler om dom har en vinylskärare. Jag praktiserade som screentryckare i 4veckor (tryckte tröjor, gjorde banderoller med mera). Där gjorde jag lite Hondadekaler till bilen.


Vad kör du för honda????
 
I Ystad vet jag ingen som fixar, men om du skall ha helt specialgjorda klistermärken så kontakta en lokal tryckare.

Oftast är det inte plastfilm som man trycker på utan vinylfolie som är själhäftande (typ solfilm). I Gävle finns Molins som gör sånna grejer ganska billigt. De har en site ute på nätet om det också.

I Tokholm skulle jag rekomendera Systemtext på Kungsholmen. Brorsan beställde specialgjorda märken till duccen. Stort och färgat för under 500:- per sida.
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top