Taz79
Ny medlem
hur blev det? var nån där o åkte? jag åkte inte pga vädret.. inte kul att åka 50mil t.o.r till banan i ösregn 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Taz79 skrev:2416211hur blev det? var nån där o åkte? jag åkte inte pga vädret.. inte kul att åka 50mil t.o.r till banan i ösregn![]()
Galne Dansken skrev:2419993
Ok, det några stycken, som kom ut till höger på rakan - vart det är strip för dragrace - av dessa några, var det tyvärr ett par som fick lagt sig - det var ekstremt hallt... Första gång att jag har haft fullt spin på bakhjulet vid jämn gas![]()
Gottis skrev:2420212Bra att du sa det så man vet det till Söndag om det blir regn race om man håller till vänster kan man hålla fullt då lr ??

när vi körde på fredagen var väl den delen avspärrad med koner... hade man tagit bort dessa till söndagen altsåGalne Dansken skrev:2420228Förvånande att inte någon lokal, talar om detta för dom som hyrer banan. Så håll till vänster om den gula linje på rakan, vart fästet är i topklass.
Maciej EVO VI skrev:2420878när vi körde på fredagen var väl den delen avspärrad med koner... hade man tagit bort dessa till söndagen altså
Skönt att se att du mådde bra efteråt iallfall.R1100S-01 skrev:2420906Fanns inga koner när jag var ute och seglade iaf. Tror dom ställde dit några senare.
Fast, jag hade blivit informerad om att det var halt utav bara den, men allt efter att dagen gick blev man modigare... sen blev det mera nerlägg än vad jag har lust med tyvärr.
Kommer att hata mig själv ett par månader framåt för detta.
R1100S-01 skrev:2420906Fanns inga koner när jag var ute och seglade iaf. Tror dom ställde dit några senare.
Fast, jag hade blivit informerad om att det var halt utav bara den, men allt efter att dagen gick blev man modigare... sen blev det mera nerlägg än vad jag har lust med tyvärr.
Kommer att hata mig själv ett par månader framåt för detta.
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |