Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Och vem ska betala att du ska läsa gratis då? Kanske något parti eller företag som vill. . . . Blir säkert en bra tidning.![]()

Finns mycket som finansieras av främst företag men även parti, det brukar kallas reklam, varit och är ganska standard i tidningsvärlden dessutom. Sen att dagens journalism och (mass)media bara blivit sämre och sämre gör ju varken läsarna eller företagen sugna på att "investera" sin tid/pengar.
Någon annan som noterat att mängden artiklar man kan kommentera på gått från "pinsamt lågt antal redan från början" till "obefintligt med undantag för onödiga artiklar om vilket färgval Charlotta Perrelli gjorde vid sitt senaste (sponsrade) bilköp"?...![]()
Du förstår mycket väl vad jag menar och inte är det reklam. Att dom måste börja ta betalt för nät-publikationen är ju en effekt av att pappers-tidningen, som tidigare helt bekostade den digitala, tappar läsare. Om journalisterna ska kunna få lön så behöver pengar komma in, antingen genom att vi pröjsar eller att någon "sponsor" ev. tar den rollen. Jag för min del föredrar att betala framför att ex. ett företag/parti står bakom och avgör vad som ska/inte ska publiceras.
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |