2Wheeldrive
Nu kör vi!
Ska jag vara ärlig så tycker jag att den är för dyr med tanke på att den är hemmaservad och bankörd med skönhetsfel.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Har sett för 80 och 85. SÅ billigt var det inte att du behövde skriva ett inlägg om det, din polares hoj eller?

http://www.blocket.se/skaraborg/Kawasaki_zx7r_ninja_bytes_60600728.htm?ca=23&w=3
Nu va jag inte jätte gammal 97, men jag har aldrig hört eller sett en zx7r "Black Edition R"? Är det kanske snarare en zx7r "Crash edition R"?![]()
http://www.blocket.se/skaraborg/Kawasaki_zx7r_ninja_bytes_60600728.htm?ca=23&w=3
Nu va jag inte jätte gammal 97, men jag har aldrig hört eller sett en zx7r "Black Edition R"? Är det kanske snarare en zx7r "Crash edition R"?![]()

"Hänger på bra en trimmad Yamaha R1 med 186hk på slangen"
Jag har haft en zx7r.... nej det gör den inte![]()

Den sortens förenklande tänk passar väl in i mina fördomar om de som kör sådana möghäckar.


Fel sorts sambo är en bum deal.

För alla med en normal dos av ironi så framgår det alldeles tydligtHoppla, jag som trodde jag var av det överanalyserande slaget.
Nog för att min sambo ibland inte förstår mig fullt ut, men valet att lägga mc-livet på hyllan gjorde jag ändå själv den dagen jag blev pappa.
Annonsen som sådan är skriven på ett sätt som jag själv skulle tycka var underhållande att läsa, kanske att ironin inte framgick tydligt nog. Det finns såklart en sanning i det hela men nu vill faktiskt även jag köpa möbler till vår nya lägenhet och hjälmen gör ju faktiskt ingen nytta som dammsamlare.
Sen kan man fråga sig varför jag väljer att lägga skulden på sambon och att jag dessutom tycker texten är underhållande? Men det är en fråga för stor att reda ut i Blockettråden.
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |