Dagens bild

Om du vill och om det passar, så hör av dig med vilken dag/tid ni är där. Kunde vara kul att ses! :tummenupp

Skulle vara kul att träffas får se om det går, det svåra är väl att lyckas få tiden att räcka till allt. Jag hör av mig då jag är söderut.
 
Var nånstans är detta, jag ska nämligen åt ditt håll nästa helg. Pojken ska skjuta luftgevär så det blir en sån där nätt resa på 140 mil enkel väg för att skjuta 40 skott.

9 dagar. Utställning motorcyklar, klassiker och sporthojar. INFO!​

TONY DÖNGES STÄLLER UT ETT URVAL AV SINA INTRESSANTA MOTORCYKLAR.
13 ST IFRÅN WSBK SUPERBIKE SAMLINGEN ÅREN 1988 – 2002. DET ÄR HÄLFTEN UTAV SAMLINGEN. Å SÅ DETTA
2 ST LITE NYARE SUPERBIKES.
5 ST VETERANHOJAR…​


TOTALT 20 MOTORCYKLAR


PLATS: KUNGSMÄSSAN KUNGSBACKA, INNANFÖR SÖDRA INGÅNGEN.
TID: LÖRDAG 9 MARS TILL SÖNDAG 17 MARS 2024.
MÅNDAG – FREDAG KL. 10 – 20 LÖRDAG – SÖNDAG KL. 10 – 18​

 
IMG_20240307_090421_214.jpg


En rak 50-olja är ganska omöjlig i en modern motorcykel, men den som vet vad han eller hon håller på med har en rätt brutal outlet hos QKQ8 Västerås att fynda på.

Vet inte om fler OK-stationer skall rensa undan samma produkt - men det märker ni.
 
Blev klara, nästan i tid 10,00 på fredag. Precis öppnat köpcentrat. Kungsmässan.
MC "mindre" UTSTÄLLNING. 9 dagar. Lördag 9/3 till och med Söndagen 19/3

View attachment 496043
Snyyyyyggt! 👏
Kungsmässan… på det stället har ju du varit förr. Jag tänker då på gamla Kungs-Livs förstås.
 
Last edited:
Cedergrenska tornet << i Stocksund / Stockholm.

Cedergrenska Tornet.jpg

Sitter här framför google-earth i hoppet om fint väder så jag kan plocka ut nån hoj här snart. Senaste dagarna har jag börjat känna livet komma tillbaka. MC är som ett knark, när man väl blivit utsatt kan man inte låta bli, och vintrarna blir dubbelt så grymma. Vi är hur som helst på rätt sida om året nu, dagarna blir längre och planer på hojutflykter kommer allt närmare verkligheten ... förutsatt att man överlever vintern.
 
Blev klara, nästan i tid 10,00 på fredag. Precis öppnat köpcentrat. Kungsmässan.
MC "mindre" UTSTÄLLNING. 9 dagar. Lördag 9/3 till och med Söndagen 19/3

View attachment 496043

För en Norrbottning befinner jag mig just nu i princip i Kungsbacka, hade väldigt gärna kommit och tittat men schemat för Skyttiadens Riksfinal i luftgevärsskytte i Kinna är för späckat.

Dock så ökade ju suget att åka hoj hit ner där jag en kusin och en moster. Vi får väl se om det blir av och om man då kanske kan beställa en egen guidat tur bland motorcyklarna och kanske även träffa Tmax500.

Känns lite surt att vara så nära men sakna tid, dock har jag 16 personer till att ta hänsyn till där motorcykel intresset inte kanske är lika hög som hos mig. Dock delar jag intresset för skytte med dessa personer. Vi har som sagt åkt 140 mil enkel väg för att skjuta 40 skott luftgevär med våra barn och dom från Gällivare vi reser tillsammans med runt 155 mil.
 
*/ ?>
Nyheter
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Back
Top