Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Svårt att hålla isär de olika avstånden, 1,5 meter är avståndet till framförvarande fordon runt Tokholma.
Här är avståndet till andra beroende på att just det märket kan drabbas av lagerbaggar så av hänsyn att inte smitta bättre märken hålls ett säkrare avstånd!![]()

Åker du hoj eller torrbryter du i xboxen ännu?
Personligen körde jag mot Bengtsfors vidare upp mot Årjäng från Årjäng mot lenartsfors vidare mot Robertsfors ned mot Bengtsfors igen sedan mot Åmål vek av in till Fengefors därifrån mot Lång-ed och över brudfjället o sedan hem.
Kom in nu. Helvete vilka dåliga vägar kurviga o roliga men satan vilken kass yta på asfalten och mängder med kärlskott, helt garanterat att gaffeln varit helt i bott o själv har jag lättat från sadeln i slagen.. helt Jävla slut i handlederna o nacken.
Annars var det bra


Måste fråga, är du på långsemester eller bor där. Du har ju lagt in lite bilder från roadtrip ( bil ) och ökenkörning. Man blir ju inte lite avundsjuk med tanke på isvindarna här i Sverige just nu, ser i alla fall inte kallt ut där du är.

Dagens BILD![]()
Läs hela texten.
Hade ändå varit kul med bild från den turenHur är det? Funkar Kvällens bild även som Dagens bild om det är nästan 9 plusgrader ute, kring åttabläcket i mitten av april, och jag dessutom kan de två första verserna av Bee Gees muppiga monsterdisco-hit Night Fever? Eller är det att spänna gummibandet för långt...?


Jo, men bilderna får inte vara för tunga.Lökigt forum... Det går inte ladda upp bilder från iPhone?
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |