Dagens bild

DSCN1406.jpgDSCN1431.jpgDSCN1419.jpg

Spanska brudar gillar både motorcyklar fest och motogp :D
 
Last edited:
Efter en helg med millande och fixande så ser hojen lite annorlunda ut .. inte klart men en bra bit på väg iallafall :)

orange.jpg
 
Kul du gillade det! :yoparty Jag gillar ljudet jag har nu, men är sugen på ett annat utseende. Vill också att man ska se "mer" av enkelsvingen, dvs att det är en enkelsving. :hihi Termi på min är som originalen, vilket täcker upp en del av fälgen så man inte får se hela läckerheten. Och att 8/10 streetfighters har Termi. Roligare att ge sin egen en egen touch, och att ljudet blir mer rått med det från Sc-project.

Bildtråd kräver bild, dessa har jag nu. View attachment 384794

Detta vill jag ha till min SF om jag köper en

https://www.youtube.com/watch?v=vvSXVWvB4Ns&feature=youtube_gdata_player
 


Jag har pratat mycket och köpt delar av Guido från Shift-Tech som gör, eller rättare sagt gjorde den där varianten. Dom blev uppringda av termignoni som sa åt dom att sluta upp med att bygga om våra saker, annars drar vi er inför rätta... Riktigt ruttet av dom med tanke på att Shift-Tech köpte dämparen av Termignoni och sen gjorde om den. Det dom gör nu är likande variant men då krävs det delar av originalsystemet som dom bockar om och sätter dit en annan variant av ljuddämpare. Men dom har 2-3 nya varianter på gång som ska likna deras forna Termignoni dämpare, just för att den är så eftertraktad! :)

Men det man kan göra är att köpa en termidämpare, dom sa det var en Termignoni GP-style dämpare för Yamaha r6 dom byggde av. Sen också skicka sista delen av avgassystemet. Dom har en Streetfighter dom bygger systemet direkt på som en mall. Det är därför kvaliteten är grym! :)

Skickar det här som är samma system "Shift-tech stage 1" tror jag det kallas.

 
Last edited:
Båten som de åkte med var Galaxy till Åbo! Och kryssningen var en kväll jag aldrig kommer å glömma!!! Har massa bilder på iphonen. Här är en när jag står på däck bland bilarna och the dudesons <3 :D
310103_10151625731545498_1658728607_n.jpg
 
Nyheter
ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National

Årets Gotland Grand Nationa...

Nytt om H-D Bagger-Världscupen

Under en presskonferens på ...

BMW F 450 GS ”Din bästa kompis” 

Screenshot Nya BMW F 450...

Nya MV Agusta Brutale 800

MV Agusta Brutale har länge...

YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT

Inför 2026 uppdateras maski...

Ducati lanserar racingakademi för framtidens stjärnor

Ducati presenterar, i samar...

Nu startar mässan i Milano

Nu åker vi på redaktionen n...

EU:s fartgräns för MC stoppad

SMC, FIM och FEMA har lycka...

Femte generationen Monster är här

Legendariska Ducati Monster...

Påvens BMW R18 utauktionerad

Den 3 september 2025, under...

Back
Top