Cbr 600 f2 krashbur

Aphrodite

MC Polis
Gick med
1 Feb 2007
Ort
Norrsidan
Hoj
Peugeot Speedfight 125cc och snart en till…
Nu har äntligen den fina lilla krashburen ankommit så man kan slänga hojjen vänster och höger :P.. jag fick betala 1000 kr för den inklusive frakt.

p1010558ye6.jpg


p1010559zu6.jpg


p1010563tk7.jpg


p1010565rg1.jpg
 
:tummenupp
Får man fråga var du köpt den? 1000:-låter ju som hittat. Kör ju själv en hornet o det ska ju va samma motor som du har, så den kanske kunde passa till min också( med lite mod).
 
:tummenupp
Får man fråga var du köpt den? 1000:-låter ju som hittat. Kör ju själv en hornet o det ska ju va samma motor som du har, så den kanske kunde passa till min också( med lite mod).

Min kompis lukas har också en likadan och de har vi beställt från en stuntare i polen.. det är väldigt massiva rör så den håller för smällar.. :)
 
Du har ingen adress eller mail till killen i Polen??Han skulle kanske kunna fixa fram en som passar på en hornet också.
 
Kan du inte ta en bild där hojen ligger ner fullständigt, och inte vilar på både däck och bur... Är ju intressant att se vilka delar som tar i marken dÅ.
 
Nyheter
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2

2025-års Fat Boy Gray Ghost...

European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 – ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Back
Top