busigt Blommig bumse.

Mookie

Har katt.
Gick med
7 Apr 2003
Ort
Götet.
Hoj
VTR1000 firestorm, Svart edition. SRZ660, mookie edition. Kinesisk minimoto, skitkul edition.
Sur som ättika pga en snorkig försäljare på Ahlqvist så åkte jag idag ner till Yamaha-center i sisjön. Utanför så stog en äldre kvinna och vad jag utgår från var hennes son med var sin hoj. Grabben övningskörde på en DT125 och kvinnan hade världens gladaste bumse!
En orangelackad Funduro täckt av stora ditklistrade blommor, typ majblommor. Ett märke med texten "flower power" täckte kåpglaset.

Var självklart tvungen att kommentera denna skapelse och sade att hon hade en väldigt glad hoj. Då sken hon upp i ett jätteleende och svarade att visst var den glad, man blir glad av den och det var därför den fanns!
Jag blev alldeles varm och lycklig ända in i skälen av denna kvinna och hennes blommiga bumse och mitt dåliga humör var som bortblåst!

Underbart att träffa sådana här människor som bevisar att det faktiskt finns en gnutta hopp för mänskligheten (till skillnad då från puckot på Ahlqvist).

:hej :) :hej
 
Last edited:
Härligt med människor som fortfarande tror på flower power. Tänk vilken trevlig värld vi skulle leva i om alla trodde på det.
:1pajas
 
*/ ?>
Nyheter
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Back
Top