Bulten 140412

Fina foton som vanligt! :tummenupp Och som vanligt fastnar jag aldrig på dina bilder :confused:
Det var fler som fotade idag såg jag så vore kul att se fler foton.
 
Nu är mina bilder på plats.
 

Bifogat

  • small_BAJ_8768.jpg
    small_BAJ_8768.jpg
    34.5 KB · Visningar: 113
  • small_BAJ_8794.jpg
    small_BAJ_8794.jpg
    26.4 KB · Visningar: 118
  • small_BAJ_8847.jpg
    small_BAJ_8847.jpg
    27.3 KB · Visningar: 115
  • small_BAJ_8866.jpg
    small_BAJ_8866.jpg
    41.3 KB · Visningar: 120
  • small_BAJ_8972.jpg
    small_BAJ_8972.jpg
    33.8 KB · Visningar: 121
  • small_BAJ_9027.jpg
    small_BAJ_9027.jpg
    36.8 KB · Visningar: 107
  • small_BAJ_9072.jpg
    small_BAJ_9072.jpg
    28.9 KB · Visningar: 105
Fina bilder Peter och Bengt, Tack! (var t.om tvungen att ladda ner och lägga som ny profilbild på SH, hoppas det är OK Peter?)

-man ser att alla kör förnuftigt och inte överstiger 70 km/h. Vilket är lysande - verkar som att SMCs kurser och allt annat trafiksäkerhetsutbildning levererar fin utdelning! :-)
--men jag vet ej om det är bra att lägga upp "på bakhjulet"-bilder(?) -några verkar ha lagts upp; ..risken kan finnas att det blir vissa andra "fotografer" som dyker upp vid kurvan?
(..inte vet jag; det här är snarare bara en fundering "vad som är smart på sikt"; ta mig inte illa eller som pekpinne... )
 
En bit från stop-skylten stannade jag och tog en cigg, så fick jag för mig att prova att filma med mobilen och se om det kunde bli nåt snyggt av det. En stund senare kom jag på att det förresten kanske inte är så smart politiskt lixom...:rolleyes: Eller vad säger ni?
Iaf, blev inget att hänga i julgranen, skakigt och dant. Men om några här såg mig så var det detta det handlade om.

Tack för att ni fotar, alltid kul att kolla på! Fastnade hos er bägge.
 
Fina bilder Peter och Bengt, Tack! (var t.om tvungen att ladda ner och lägga som ny profilbild på SH, hoppas det är OK Peter?)

Det är helt OK. Frågan är om det inte är en "avatar" du vill lägga upp, profilbilden syns bara inne i profilen för din användare. Avatar syns när du postar inläggen.
 
Nyheter
Strängnäs Bike Show den 30/8

Sista lördagen i augusti är...

Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna

Under lördagen kördes Mälar...

Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2

2025-års Fat Boy Gray Ghost...

European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 – ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Back
Top