Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ursäkta en korkad fråga men måste man inte bytta handtag då? Anledningen att jag frågar är att jag funderar på att lv regga min tm så den blir lite lätt såldare som motard..MANGAN skrev:2641700Köp en universal då![]()
prulle skrev:2642042Ursäkta en korkad fråga men måste man inte bytta handtag då? Anledningen att jag frågar är att jag funderar på att lv regga min tm så den blir lite lätt såldare som motard..
Lät rätt lätt, gött har inte orkat kolla på det där men bfara att man skulle få byta hela handtaget. Men det slipper man altsåMANGAN skrev:2642088Antingen köper man ju en hydralisk kontakt o skruvar dit istället för banjobulten eller också köper man en mekanisk som man får strapps:a dit på nått vis![]()
philsson skrev:2642126Den som sitter på polarens 300 fungerar på alla brembo handtag. Krävs inget spec uttag för någon givare. Däremot får man limma dit den. Denna givare passar även andra KTM och husaberg med brembos bromspump.![]()
Karlstrommotor.se givetvis!.Ljunghusen skrev:2642158Jag har frågat han om artikel nrVet du var du köpte den förresten?
503.11.050.100Ljunghusen skrev:2642158Jag har frågat han om artikel nrVet du var du köpte den förresten?
Aja.. det låter ju smidigt.niklas_gripen skrev:2644734Du behöver inte ens limma dit den om du har ett brembohandtag.
Det är två "pluttar" på den som man trycker in i två hål på fästet bakom inre änden på bromshandtaget. Sen sitter den där den sitter tills du vill ta bort den igen och då är det bara att dra ut den(hårt).![]()
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |