Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Mycket ska man hör innan öronen trillar av.Solid snake skrev:2223054Här ska jävlar i mig inte betalas nån jävla bredbandsskatt!![]()
Bomme skrev:2223151Snart får man väl skatta för att skatta![]()
Du skattar för att kunna få lön också, sen skatt på lönen. Skatt på det du köper och slutligen skatt på om du säljer något med vinst som du redan trippelskattat för.Ismannen skrev:2223216Ja dom drar ju skatt på det du tjänar, sedan skatt på det du handlar. Sverige är fantastiskt.
.....sedan om du köper något för den vinst du gjort så skattar du igen.morlock skrev:2223224Du skattar för att kunna få lön också, sen skatt på lönen. Skatt på det du köper och slutligen skatt på om du säljer något med vinst som du redan trippelskattat för.
Thundercat skrev:

McB skrev:2224029Kanske inte helt genomtänkt, men något åt det hållet vore inte så dumt. Något bör ju göras, både för konsumenten och för producentens skull. Allt här i livet kan inte vara gratis.
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |