Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Haglind skrev:2636624allt som sänds via parabol är bättre än boxer. En annan sak som inte alla har kolla på är att boxer är statligt, du ska först betala tv-licens och sedan en avgift till för boxer.
Maranello skrev:2635731Boxer är helt uteslutet, anser jag, om man har någon form av krav på bildkvalitet. Har för mig att jag läste någonstans att CanalDigitals bitrate är betydligt högre en Boxers. Tyvärr hittar jag inte uppgifterna just nu.
Hade Boxer men bytte raskt till CD.
Orakel skrev:2634385Angående Kanal 5 och TV3 i viasat resp CD.
CD och ViaSat harkommit fram till att dem ska dela på dessa kanaler. Kan redan ses idag iom att CD har fått ViaSat kanal 8. CD ska få 3an och Via ska få 5an ifrån CD.
![]()
Så argumentet att man inte kan få båda 2 gäller inte länge till.
Det kan jag tänka mig.Blue skrev:2636915Har du papper på det?
I förra veckan när Canal digital ringde till mig och ville sälja filmkanaler så frågade jag hur det gick med TV3 och då sa hon att det antagligen inte blev något.
Viasat skulle förlora för mycket kunder som kör dubbla abbonemang idag om TV3 var tillgängligt via CD!
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |