Bostad hyres i Skåne

bjorasen skrev:
2326712Hela Jakri är ju riktigt mysigt och anorlunda vilket gör sitt också. Nu kanske jag är extra sugen på att flytta dit för att jag är fruktansvärt trött på min nuvarande etta (också den i Hjärup) som jag har bott i snart 5 år.

Jakri är skitfint och jag skulle gärna bo där själv. Priserna tycker jag verkar helt uppåt väggarna dock. En kompis till mig betalar över 4 kkr i månaden för en etta med sovalkov, nästan dubbelt så mycket som jag pröjsar för min etta som då är större. Dock långt ifrån finare (kan ju bero på inredaren :va). :näsblod
 
nu ska du inte oroa dig för boendet, de är övervägandet killar som går på alnarp, bara att visa brösten så får du bo både här och där :tuttar
Skulle kunna tänka mig att underhållning ingår dessutom :lol
 
boostofta skrev:
2327990 nu ska du inte oroa dig för boendet, de är övervägandet killar som går på alnarp, bara att visa brösten så får du bo både här och där :tuttar
Skulle kunna tänka mig att underhållning ingår dessutom :lol
Här visas inte nånting:mattias
Finns en hel del lägenheter i norra Malmö, men det är ju i lite längsta laget, allrahelst i början, då vill man ju va med på ALLT:)
 
Busskort kostar 370/mån och då åker du så mycket du vill inom Malmö, ska du åka hela länet är det ett par hundralappar till. Rekomenderas starkt, bussarna går med täta intervaller.

Fritt översatt, ta en lägenhet där du hittar och skaffa busskort :)
 
ilstallione skrev:
2334928 Busskort kostar 370/mån och då åker du så mycket du vill inom Malmö, ska du åka hela länet är det ett par hundralappar till. Rekomenderas starkt, bussarna går med täta intervaller.

Fritt översatt, ta en lägenhet där du hittar och skaffa busskort :)
Lomma ligger utanför Malmö va?:va
 
Du kan låna 1 rum (gratis) i min lägenhet med tillträde till allt så klart...Dock e jag bara hemma o sover om nätterna annars e du stor sätt ensam här...Ligger i hamnen i Landskrona, lungt o frid fullt (rätt sida av stan med andra ord)..Får gärna bo här (gratis) tills du hittar nått nytt att flytta till..Lägenheten e på 110Kvm o 3 rum (takvåning).!

vad e jag för nån person då? 26år o jobbar mycket som tycker det e synd att min lägenhet inte nyttjas till 100% ::rolleyes:
 
Last edited:
Svahn skrev:
2335047 Du kan låna 1 rum (gratis) i min lägenhet med tillträde till allt så klart...Dock e jag bara hemma o sover om nätterna annars e du stor sätt ensam här...Ligger i hamnen i Landskrona, lungt o frid fullt (rätt sida av stan med andra ord)..Får gärna bo här (gratis) tills du hittar nått nytt att flytta till..Lägenheten e på 110Kvm o 3 rum (takvåning).!

vad e jag för nån person då? 26år o jobbar mycket som tycker det e synd att min lägenhet inte nyttjas till 100% ::rolleyes:
Landskrona är ju också lite långt bort tyvärr:(
Tack för erbjudandet!:Bugar
 
Jo men här e bra pendel möjligheter? Har även en kompis som kör till Malmö dagligen som du säkert kan åka med var morgon ..
 
Då undra jag med :tungan
Någon som har något rum eller lya som är tom, hör gärna av er till mig.

Måste flytta från exet inom en månad så det börja krisa sig lite :argpådato
 
Ja det e lungt ...Bara kom hit med dej så fixar jag ett rum till dej :tummenupp
Kul med lite sällskap :tungan
Jobbar i malmö så ibland kommer jag inte hem alls o då kan ni göra vad ni vill i min lägenhet:banana men gör inget i min soffa bara :fatta! :lol
 
Svahn skrev:
2341730 Ja det e lungt ...Bara kom hit med dej så fixar jag ett rum till dej :tummenupp
Kul med lite sällskap :tungan
Jobbar i malmö så ibland kommer jag inte hem alls o då kan ni göra vad ni vill i min lägenhet:banana men gör inget i min soffa bara :fatta! :lol
Va fan, är du hög eller?:D

Har ev.fått tag på ett rum nu verkar det som. Håll tummarna nu..
 
Skyller på syrebrist:3freak :lol


kom precis på att jag kanske kan fixa en liten lägenhet i Malmö oxå?

Vilka datumar snackar vi ? Trolig viss kommer jag att försvinna utomlands ett tag sedan ...Bra o veta vilka datumar vi snackar så vi inte gör nått förhastat :confused:
Ni kan få köpa lägenheten oxå :yoparty
 
Last edited:
jente skrev:
2340562 Då undra jag med :tungan
Någon som har något rum eller lya som är tom, hör gärna av er till mig.

Måste flytta från exet inom en månad så det börja krisa sig lite :argpådato



Det e bara till att komma:tungan
Singellivet e bättre:hihi
Hon e ju nästan i min ålder oxå :)
 
Last edited:
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top