Bollnäs - 40:e Hälsingeträffen, Jubileum!

TDM900

Ny medlem
Gick med
27 May 2010
Ort
Bollnäs
Hoj
Yamaha TDM900 -06, Honda CBR600F -96
Hej alla!
Det här är mitt första inlägg på forumet, jag hoppas att det inte bryter mot reklamreglerna och att det här är rätt kategori för att locka deltagare till vår mc-träff, Hälsingeträffen som vi i Bollnäs MCK stolt håller för 40e gången på raken i år!

Packa tält, sovsäck och allt annat som behövs för att överleva en traditionell mc-träff och känn er sedan mycket välkomna till Hälsingland!

Pris:
Ankomst fredag: 200 kr
Ankomst lördag: 150 kr
Frukost ingår!

/Micke - Bollnäs MCK

Nedan följer info från SMC-boken:
--------------
När?
18-20 juni, som vanligt helgen innan midsommar!

Var?
Bollnäs MCK:s klubbstuga i Eriknäsbo, ca 7 km från Bollnäs centrum.
Skyltat “Mc träff” från alla infarter.
GPS: Lat N 61° 21’ 28” Lon E 16° 16’ 44”

Hur?
Denna jubileumsträff startar vi vid 18-tiden på fredag då anmälan öppnar. I kiosken finns god hemlagad, närande föda, i och Hugo serveras kylda, livsgivande drycker. På fredag kväll hamburgergrillning och på lördag kväll det ni alla längtat efter: Kolbullevirtuoserna Tore och Jockes kolbulleservering.

Lördag och söndag 8-10 serveras stor frukostbuffé på altanen, men nog om mat nu. Fredag blir det liveband i partytältet och på lördag underhålls vi av en trubadur. En utflykt på lördag ska vi ha, tipspromenad och individuell 4-kamp likaså. Nytt för i år blir en vedeldad badtunna som står uppvärmd hela helgen. Prisutdelning på lördag kväll med fina priser detta jubileum till ära. Bra sanitära faciliteter, vedeldad badtunna, fina campingytor och den trevligaste personalen kan vi också erbjuda.

Välkomna till en riktig klassisk mc-träff i Hälsingeskogarna!

Vem?
Bollnäs MCK.

Epost: info@bmck.se
Hemsida: www.bmck.se
 
*/ ?>
Nyheter
MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem

WP har länge varit synonymt...

Back
Top