Blinkers slutat fungera på bil

Dafe

Gudomlig sporthojare
Gick med
10 Feb 2007
Ort
Kungsängen
Hoj
KTM 690 Duke -10
Någon som har ett tip för vad som kan vara fel på mina blinkers. Vänster fram och höger bak har slutat fungera. Hittar ingen säkring eller relä för blinkers. Lamporna är hela. Det är en Opel Insignia 2012
 
På min audi gömde sig blinkerreläet bakom "varningsblinkers" knappen. Måste ju gå att hitta info om var det sitter på en opel om man googlar lite?
 
Står inget om säkringar till blinkers eller relä. Hur kom du åt relät bakom varningslampknappen? Fick du demontera hel instrumentpanelen.
 
man kan dra ut knappen på dom bilar som har så.. hade samma på min gamla skoda men då betede sig alla blinkers konstigt.
 
Oplar verkar ha något styrkort för alla blinkers nånstans under motorhuven, hittade inte info om just din men på astra sitter den på höger sida vid någon säkringsbox.
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top