Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu var det ju ett tag sen jag plöjde igenom den, men om jag inte missminner mig så va det väl mest tyckanden, och inte så mycket fakta, i den tråden?Har en B-temakedja på nu.
Den verkar vare sig bättre eller sämre än nåt annat jag haft.
Finns en separat tråd om B-temakedjor här på forumet om du letar, den är lång, och tar nog upp alla vinklingar (och tyckanden) som finns på området...
Nu var det ju ett tag sen jag plöjde igenom den, men om jag inte missminner mig så va det väl mest tyckanden, och inte så mycket fakta, i den tråden?![]()
Jo, det svåra är ju bara att hitta den som har testat på rätt sätt. Jag kan utföra tester som visar att Metzeler Racetec är skithala, sen att jag satte dom på min dyngsprättare och försökte köra GGN är väl sak samma?Korrekt.
Som i ALLA trådar rörande B-temas produkter skulle jag vilja säga.
Men... det fanns en och annan som FAKTISKT hade erfarenheter från verkliga livet, och det är ju (som alltid) DE guldkornen man får leta ut.
Jo, det svåra är ju bara att hitta den som har testat på rätt sätt. Jag kan utföra tester som visar att Metzeler Racetec är skithala, sen att jag satte dom på min dyngsprättare och försökte köra GGN är väl sak samma?Eller att Jets bensin är dålig och förstör motorer för att den är så billig, att jag hällde den i min dieselbil hör väl inte hit?
Som sagt, guldkorn finns det ju, men det är svårt att hitta dom, och inte alltid så lätt att veta vem man ska lita och inte lita på![]()
det var en här på forumet som körde sin turbo haya på BTs kedja enlig tråden från i somras
Visst problemet är ju bara BTs ojämna kvalitet, kedja nr. 1 går jättebra o kedja nr. 2 slår av hälsenan o krossar blocket...jättekul.![]()
Då vänder vi på frågan?
Hur många har kört på en biltema kedja som har gått av och slagit av hälsenan och krossat blocket?
Jag väntar med spänning på minst ett dussin svar i morgon.
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |